Субота, 28 Вересня

Нічні кошмари – це завжди неприємно, прокидаєшся вранці вимотаним, нерідко з головним болем і прискореним серцебиттям. Найчастіша причина таких снів – це бурхливі емоції протягом дня, мозок не встигає «переробити» всю інформацію, тому виплескує її під час сну. Якщо емоції ще й підкріплені стресом, хай навіть незначним, уникнути поганих сновидінь точно не вдасться.

Але іноді нічні кошмари – це тривожний дзвіночок. Вчені дійшли висновку, що часті кошмари можуть бути раннім симптомом хвороби Паркінсона. Результати їхньої роботи опубліковано в одному з найавторитетніших медичних журналів – The Lancet.

Особливо варто насторожитися, якщо кошмари сняться вам досить часто – від 1 до 3 разів на тиждень. На думку вчених, люди з таким анамнезом ризикують отримати діагноз хвороба Паркінсона в найближчому майбутньому.

У своєму дослідженні вчені аналізували сон 3818 осіб, яким було мінімум 67 років. У всіх піддослідних вже діагностували хворобу Паркінсона. Причому дізналися про неї вони давно, більше ніж 10 років тому. З’ясувалося, що ті учасники дослідження, які страждали від нічних кошмарів, вдвічі частіше стикалися з небезпечною патологією.

Хвороба Паркінсона може викликати нічні кошмари через пошкодження ділянок мозку, що регулюють негативні емоції під час сновидінь. Ця частина мозку відома як префронтальна кора і знаходиться у передній частині – лобової частки. Вона також контролює наші когнітивні здібності.

— У людей, яким часто снилися тривожні сни, частіше спостерігалася атрофія правої лобової частки. Є підозра, що тривожні сни це ознаки ранньої дегенерації правих лобових областей мозку при хворобі Паркінсона. Безумовно, нам доведеться провести ще низку досліджень, щоб підтвердити це на всі сто відсотків, — каже доктор Абідемі Отайку із Бірмінгемського університету.

Хвороба Паркінсона – це тяжке прогресуюче нейродегенеративне захворювання, при якому деякі нервові клітини в головному мозку гинуть. Постраждалі люди рухаються дедалі повільніше, м’язи стають жорсткими. Руки та ноги починають тремтіти у стані спокою. У багатьох хворих також виникають проблеми з мисленням, порушуються пам’ять та вимова.

Типові симптоми хвороби:

  • уповільнені рухи;
  • скутість м’язів;
  • м’язовий тремор у стані спокою;
  • проблеми з рівновагою;
  • уповільнення вимови.
Exit mobile version