Четвер, 19 Вересня

Коли у людини дефіцит заліза в організмі, то це часто помітно навіть на її зовнішньому вигляді. Таким людям зазвичай кажуть: «Щось ти якийсь блідий останнім часом». До цього симптому додаються сильна слабкість, сонливість, запаморочення, задишка.

Стан так змінюється, тому що організм перестає виробляти достатньо еритроцитів  – саме ці червоні кров’яні тільця відповідають за транспортування кисню до тканин. Харчування не вистачає, людина ніби починає згасати.

Ви можете їсти достатньо продуктів, багатих на залізо, але все одно будете страждати від його дефіциту. І виною тому – кава. Точніше, час, коли ви її п’єте.

За словами дієтолога Роксани Баккер, кава має бути окремо, їда — теж окремо. Але деякі люди запивають ароматним напоєм свій сніданок або обід, саме це головна помилка.

— Кава містить поліфенол (хлорогенову кислоту), який блокує всмоктування заліза в організмі, — цитує дієтолога британське видання Express.

Це підтвердили дослідження науковців. У людей, які пили каву під час їжі або одразу після, засвоюваність заліза падала з 40 до 90 відсотків!

— І чим міцніший напій, тим більша ймовірність, що вашому організму буде не під силу засвоїти залізо з їжі, — застерігає дієтолог.

Щоб улюблений напій не завдавав шкоди, досить запам’ятати одне просте правило: пийте каву через 30 і більше хвилин після їди.

До речі: на голодний шлунок каву також краще не пити. Вчені США провели дослідження, після якого дійшли висновку: якщо випити ароматний напій за годину до їди, то залізо теж практично не засвоюватиметься.

Залізодефіцитна анемія розвивається повільно, і спочатку у людини може не бути жодних симптомів або вони проявлятимуться в легкій формі, розповідав експерт.

8 тривожних ознак:

  • шкіра кольору “кава з молоком”;
  • заїди у куточках рота;
  • ламкі нігті з поперечними лініями;
  • ламке та тьмяне волосся;
  • м’язова слабкість;
  • зниження артеріального тиску;
  • зміни в нюху (пристрасть до запахів фарб, ацетону);
  • зміни смаку (потяг до поїдання крейди, глини).

Якщо ви підозрюєте дефіцит заліза, то запишіться на прийом до терапевта. Лікар призначить необхідні аналізи, лікування.

Exit mobile version