Субота, 23 Листопада

Дуже часто люди мало уваги приділяють здоров’ю мозку. Але насправді це унікальний орган, який можна натренувати, наче м’яз. Крім того, за словами доктора Валіда Вазні з Центру інсульту в лікарні Святої Марії Dignity Health в Лонг-Біч, якщо мозок у відмінному стані, це допомагає вам приймати правильні рішення, краще спілкуватися та загалом жити продуктивніше.

Неврологи стверджують, що завдяки кільком повсякденним навичкам можна покращити здоров’я мозку. Пов’язано це з тим, що мозок людини дуже пластичний і постійно змінюється та перебудовується. Щоправда, такі зміни можуть бути не завжди на краще. Це можуть підтвердити ті, хто має близьких з деменцією. Тому так важливо стежити за станом мозку та підтримувати його «у формі».

  1. Пам’ятати про психічне здоров’я. Доктор медичних наук Лян Ван каже, що дуже важливо намагатися всі події у житті зустрічати оптимістично. Дослідження показують, що за рахунок подолання стресових факторів та підтримки здоров’я покращується нейропластичність мозку. А ось за сильного стресу вона, навпаки, знижується.
  2. Добре спати. Для здоров’я мозку важлива і кількість, і якість сну. Відомо, що поганий сон пов’язаний із когнітивним старінням (тобто старінням мозку), інсультом, хворобою Паркінсона, деменцією. Навіть якщо ви надто мало поспите лише одну ніч, це вже погіршить роботу вашого мозку.
  3. Спілкуватися. Насправді соціальна активність та спілкування здатні знизити ймовірність розвитку деменції.
  4. Не забувати про фізичну активність. Корисно щодня ходити пішки та виконувати фізичні вправи. Такі вправи дозволяють захистити пам’ять під час старіння. Крім того, вони допомагають зменшити занепокоєння та стрес.
  5. Тренувати мозок. Мозок має унікальну здатність засвоювати нове протягом усього життя. Тому ви легко можете тренувати його таким чином. Це можна зробити за допомогою розгадування кросвордів, освоєння нового виду спорту, вивчення рецептів та ін. Постарайтеся якнайчастіше дізнаватися про щось нове.
  6. Пам’ятати про правильне харчування. Завдяки здоровому раціону ви зменшите ризик інсульту або цереброваскулярних захворювань, через які може виникнути хвороба Альцгеймера. Також у наукових працях говориться, що між кишечником та мозком існує зв’язок. Тобто при зміні складу бактерій у кишечнику може розвинутись хвороба Альцгеймера або Паркінсона, а також психічні захворювання.
Exit mobile version