П’ятниця, 18 Жовтня

Нейробіологи з Північно-Західного університету в США виявили, що нейрони в енторинальній корі мозку, що відповідає за пам’ять, були значно більшими у людей старших 80 років, які демонструють виняткову пам’ять, порівняно з людьми на 20-30 років молодшими. Робота була опублікована у журналі The Journal of Neuroscience.

«Спостереження, що в людей старшого віку нейрони більші, ніж у молодших, може означати, що великі клітини були присутніми з народження і структурно зберігалися протягом усього їхнього життя. Ми дійшли висновку, що більші нейрони є біологічною особливістю траєкторії суперстаріння, коли стан пам’яті літніх людей порівняно з показниками молодих людей», — кажуть вчені.

Ці нейрони не містили клубків тау-білка, характерної ознаки хвороби Альцгеймера. При цьому захворюванні білки починають згортатися і утворювати грудки, через що нейрони перестають отримувати достатньо поживних речовин і відмирають – нейрон, позбавлений утворення клубків, може зберігати свою структурну цілісність і довше залишатися здоровим.

У ході дослідження вчені посмертно вивчили мозок шести людей похилого віку з відмінними когнітивними здібностями, семи людей похилого віку з середніми когнітивними здібностями, шести молодих людей і п’яти осіб з ранніми стадіями хвороби Альцгеймера.

Потім вони виміряли розмір нейронів енторинальної кори та наявність клубків тау та порівняли дані між собою. Виявилося, що у людей похилого віку з відмінними когнітивними здібностями нейрони такі ж, як і у молодих. Вчені планують продовжити дослідження, щоб зрозуміти, як і чому суперлітні зберігають цілісність нейронів.

Exit mobile version