Субота, 11 Травня

Людство вигадує «вітаміни» для мозку, які змогли б покращити пам’ять та допомогти тим, хто її вже почав втрачати. Однак поки що чарівну таблетку створити так і не вдалося. Так само як і розробити програму, яка дозволяла б тренувати мозок.

Але все складне може бути дуже простим: учені з Колумбійського університету виявили, що розгадування кросвордів може дати фору багатьом високотехнологічним розробкам. Кросворди виявилися ефективнішими за спеціальні відеоігри, які створили для тренування пам’яті у літніх людей з легкими когнітивними порушеннями.

— Це перше дослідження, в якому вдалося задокументувати як короткострокові, так і довгострокові переваги навчання кросвордами, порівняно з іншим втручанням, — пояснив доктор медичних наук, професор психіатрії та неврології Девангер Девананд, він займається дослідженнями старіння мозку в Колумбійському університеті. — Результати важливі через те, що в більшості випадків складно відстежити поліпшення втручань при легких когнітивних порушеннях.

У дослідженні брали участь 107 осіб, їхній середній вік становив 71 рік, у всіх було зафіксовано легкі когнітивні порушення. “Піддослідних” розділили на дві групи: одна протягом 12 тижнів грала в спеціальні ігри, спрямовані на розвиток когнітивних навичок, інша – вирішувала кросворди. Також після невеликої перерви проводилися повторні навчальні цикли.

— Найдивовижнішим виявилося те, що кросворди перевершували когнітивні ігри, – йдеться у дослідженні, опублікованому в науковому журналі NEJM Evidence. — Кросворди були кращими і з питань, що часто ставляться, і за показниками щоденного функціонування.

Виходить, що люди похилого віку завдяки кросвордам могли повернутися до майже звичного життя, почати краще запам’ятовувати і логічно мислити. Максимальну користь кросворди принесли тим, хто опинився на пізніших стадіях когнітивних порушень, буквально за крок від деменції.

— Переваги зафіксували також на МРТ: мозок не так помітно зменшувався, — каже доктор Девананд. — Це дозволяє припустити, що ефект від кросвордів має клінічне значення.

Зараз автори дослідження хочуть повторити його на більшій вибірці людей, щоб закріпити висновки, що обнадіюють.

Exit mobile version