П’ятниця, 20 Вересня

У багатьох людей є мрія – прожити довге та щасливе життя. Очевидно, що шанси на довголіття збільшуються завдяки помірним фізичним навантаженням та дотримання принципів правильного харчування.

Але є й інші секрети продовження життя: на них також треба звернути увагу. Йдеться про рекомендації, які можуть здатися багатьом людям дивними і навіть сумнівними. Але факт залишається фактом: серед довгожителів є чимало людей, які дотримуються наведених нижче правил.

Знайти хобі

Відсутність хобі зменшує шанси на значну тривалість життя.

Знайдіть собі якесь захоплення. Наприклад, читання книг, колекціонування, шиття, розгадування кросвордів, подорожі, створення виробів. Будь-яке з цих хобі змушує людину «включати мозок». Це означає, що ймовірність появи когнітивних порушень знижується, очікувана тривалість життя не коротшає.

Бути товариським

Поліпшенню роботи мозку людини похилого віку сприяє і товариськість.

Людям у віці не варто ставати «затворниками». Треба продовжувати спілкування з рідними та близькими. В іншому випадку можна зіткнутися з віковим зниженням пізнавальної діяльності.

А ще наявність друзів та коханих родичів підвищує настрій людини, що позитивно впливає на стан здоров’я.

Стати оптимістом

Перевагою песимістів є їхня постійна готовність до поганого варіанту розвитку подій.

Однак людям похилого віку не варто постійно налаштовувати себе на негатив: «накручування» не сприяє зміцненню здоров’я. Вміння радіти життю та налаштовувати себе на добре майбутнє підвищує шанси на довголіття.

Перестати бути «любителем дієт»

Часті дієти не найкраще впливають на стан людини.

Так, хочеться завжди бути струнким. Але постійний дефіцит калорій, що супроводжується погіршенням настрою – це погано. Періодично людина повинна балувати себе. Іноді можна дозволити собі щось смачненьке та «шкідливе».

Exit mobile version