П’ятниця, 17 Травня

Читати протягом дня за сучасного ритму життя, як правило, зовсім ніколи. Але дехто все ще намагається виділити на цей час хоча б перед сном — лежачи в теплому та затишному ліжку. Однак недарма багатьом у дитинстві забороняли так робити. Щоб не нашкодити очам, читати треба правильно — аж ніяк не лежачи. Розповідаємо, чому така звичка може бути небезпечною.

Неправильна відстань від книги до очей

Читаючи лежачи, ми не дотримуємось необхідної відстані від очей до книги: вона повинна становити приблизно 30–40 см. Якщо книга розташована ближче, очні м’язи перенапружуються, що, у свою чергу, провокує їхню втому. Це виражається болями, сухістю очей, також виникає відчуття пелени перед очима. У короткозорих людей це може погіршити ситуацію — спровокувати падіння гостроти зору.

Крім того, важливий і розмір шрифту для читання з відстані 30-40 см: він має бути комфортним для вашої гостроти зору.

Неправильне джерело освітлення

Коли ми читаємо лежачи, ми завжди можемо вибрати джерело відповідного освітлення. А воно має бути помірним, не тьмяним і не надто яскравим. Лампу, бра або торшер варто поставити ззаду або направити так, щоб світло падало зверху і не зліпило. Найкраще, щоб він був розсіяним та м’яким. Жодних софітів та яскравих ламп, як в операційній.

Неправильне положення голови

При читанні в горизонтальному положенні людина неправильно тримає голову, через що страждає на шийний відділ хребта і відбувається застій крові в головному мозку. Це не завдає великої шкоди при короткочасних епізодах. Але при систематично неправильному положенні, особливо у дітей, хребет яких ще розвивається, можливі різні порушення. Це відбивається і зорі: порушення кровопостачання потиличної і шийної частин хребта впливає і кровопостачання очей, і втома очного м’яза.

Якою б романтичною і привабливою не здавалася ідея укутатися в ковдру разом із улюбленою книгою, штамп із кіно не вартий вашого здоров’я. Краще облаштувати для читання спеціальне місце – з комфортним кріслом та правильним освітленням. А ліжко використовувати для її прямого призначення — для відпочинку.

Exit mobile version