Субота, 23 Листопада

Риба – це корисний білковий продукт, не жирний, легкий для травлення, корисний для тих, хто худне, і багатий на корисні речовини.

У рибі є фосфор, поліненасичені жирні кислоти Омега-3, які посилюють імунну систему, покращують роботу серця та мозку, а також цинк, йод, вітаміни A, D, E. Вживання риби нормалізує вироблення жовчних кислот та ряду гормонів (як статевих, так і тих, що виробляються наднирниками).

Є у риби і мінуси  — морські види можуть накопичувати у своєму м’ясі небезпечні важкі метали, а вирощена на фермах може бути напхана антибіотиками та гормонами.

Яка риба – найкорисніша для здоров’я

Дикий лосось

Всі види лосося містять омега-3 жирні кислоти, які потрібні для серця, мозку та імунітету. У лососі багато вітаміну D та кальцію. Холестерин із цієї риби перешкоджає утворенню тромбів. У ній також багато вітамінів групи A, B та D. Крім того, є селен, фосфор та фолієва кислота.

Важливо вибирати рибу, виловлену в морі, річках та озерах, а не штучно вирощену на фермі. І ще лосось – це в тому числі сьомга, форель, кета, горбуша, нерка та кижуч.

Тунець

Тунець може містити зайву кількість ртуті, але якщо їсти в обмежених кількостях, ніякої шкоди для здоров’я він не принесе.

Це низькокалорійна риба, багата на білок. У 100 г тунця – 22 г білка. Крім того, у цій рибі дуже багато вітамінів (вітамін D) та мікроелементів (цинк, кальцій, селен).

Скумбрія

Вважається, що в ній більше, ніж в інших, Омега-3 та вітаміну В12. Але треба бути обережними, якщо ви віддаєте перевагу цьому виду риби в копченому або солоному вигляді. Насправді вона дуже смачна, але в ній дуже багато солі.

Найкращими сортами скумбрії називають атлантичну іспанську – вона дрібніша і не накопичує важкі метали. Її м’ясо має трохи рожевий відтінок. Буває ще й тихоокеанська скумбрія — японська, з бежевого кольору м’ясом, але її кількість на ринку незначна.

Тріска

Ця морська риба хороша тим, що в ній мало жирів та калорій, але дуже багато білка, фосфору, корисного ніацину та вітаміну B12. Вони покращують роботу імунної та нервової систем.

Якщо корисного жирного лосося багато не з’їж, та й харчуватися їм щодня дорого, але тріска може бути на столі частіше і в різному вигляді – смажена, запечена, тушкована, під маринадом.

Тріска дуже корисна для тих, хто худне як максимально збалансований продукт, що допомагає обміну речовин.

Оселедець та сардини

Оселедець – одна з найпопулярніших риб, та й цілком доступна за ціною. Вона також містить необхідні організму омега-3 та інші поживні речовини. Важливо тільки не захоплюватися солоною рибкою та залитою різними маринадами.

Сардина – ще одна жирна риба із сімейства оселедцевих, що має дуже корисні поживні властивості. Сардини багаті кальцієм, залізом, селеном, білком, вітаміном B12 та омега-3 жирними кислотами.

Зазвичай цю рибу продають у консервованому вигляді – тому важливо вибирати продукт у власному соку і враховувати, які спеції додав виробник у баночку. Надлишок солі та олії може звести нанівець всю користь риби.

Камбала

Вживання цієї риби дуже добре позначиться на зубах та кістках, оскільки в ній багато кальцію, натрію та заліза. Також у ній є магій, мідь, селен, калій, цинк та фосфор.

Палтус

У цій морській рибі є триптофан, необхідний виробництва гормонів мелатоніну і серотоніну. Ці гормони потрібні для підтримки настрою в нормі та сприяють гарному сну.

Але врахуйте: палтус дуже жирний, від нього і погладшати дуже легко — якщо, звичайно, їсти його регулярно.

Exit mobile version