Середа, 25 Вересня

До XIX століття полуниця вважалася рідкісним гостем на столах. Зараз ця ягода поширена у всьому світі і цінується за смакові якості та користь для здоров’я. Про відкриття полуниці як ласощі існує ціла легенда.

Багато тисячоліть полуниця росла у всьому світі і була нікому не цікава. Все змінилося у XVIII столітті, коли французький офіцер, який служив шпигуном у горах Чилі, одного разу був дуже голодним і не зміг утриматися, щоб не з’їсти червоні ягоди, які росли в тих місцях. Ягоди допомогли офіцеру вижити. Після цього випадку він привіз звістку про нову смачну рослину на свою батьківщину.

Частину ягід почали вирощувати у французькому ботанічному саду. Там росло два види цієї рослини, які випадково одного разу схрестилися. Таким чином народився новий вид суниці, який підкорив серця кулінарів та садівників по всьому світу.

Тепер розглянемо деякі корисні властивості полуниці

  • У ягоді містяться марганець, калій та мідь. Полуниця входить до топ-5 рослинних продуктів за вмістом елементів.
  • Ягода має невелику калорійність (46 ккал на 100 г), тому є улюбленицею тих, хто стежить за своєю вагою.
  • Полуниця зовсім не містить холестерину та жирів, що допомагає контролювати свій раціон.
  • Полуницю рекомендують охочим покращити свій зір.
  • Полуниця хороша у процесі програм, спрямованих на очищення організму.
  • Полуниця вважається відмінним засобом із профілактики онкології.
  • Ягода містить багато йоду та сприяє поповненню його дефіциту.

Чи є шкода у полуниці? Важко повірити, але трохи є. Ягоду не рекомендується давати дітям до трьох років. Вона може викликати діатез та дерматит. Також полуниця має здатність накопичувати пилок, чому не варто вживати ягоду алергікам. Також її не рекомендується їсти людям з цирозом печінки та хворобою апендициту.

Налягати на ягоду найкраще у травні та червні. У цей період вона максимально натуральна, свіжа та смачна. Полуниця чудово поєднується з іншими фруктами та ягодами в смузі та пюре. Якщо нудно їсти просто ягоду, можна поекспериментувати з простими поєднаннями, які розкриють смак полуниці по-іншому.

  • Полуничне морозиво. Для цієї ласощі також потрібний стиглий банан. Банан і полуницю розмолоти у блендері, покласти у форму для морозива та поставити в морозилку на годину. Вийде освіжаючий легкий десерт, який припаде до смаку і дорослим, і дітям.
  • Смузі із зеленню. Зелень корисна, але її не завжди хочеться їсти просто так. Полуниця своєю солодкістю прикрасить нудну картину. Для смузі знову знадобиться блендер. Залишиться закинути свіжу зелень, полуницю та додати води. Далі – вжжж! – І готово.
  • Полуниця ідеально підходить як доповнення до легких закусок. Гіркий шоколад і шматочки полуниці. Полуниця до шипучого шампанського. І, звичайно, класика – полуниця із вершками.
Exit mobile version