П’ятниця, 22 Листопада

Якщо рівень стресу у вашому житті зашкалює — ночами мучать кошмари, хочеться то плакати, то сміятися, лежати і ні з ким не розмовляти чи відволіктися від тривог алкоголем, настав час зайнятися своїм психічним здоров’ям серйозно.

Як пережити стресову ситуацію

Вирішення будь-якої проблеми починається з того, що її потрібно спочатку помітити та назвати. Часто людина перебуває в стресі, але цього не помічає, продовжуючи вимагати від себе виконання щоденних справ і завдань з тією ж віддачею. Тому перше, що важливо для себе зробити, це сказати собі: «Стоп! Схоже, зараз я почуваюся погано, і мені потрібна допомога».

Стресову ситуацію справді треба саме пережити. Це означає, що не втікати від свого стану в алкоголь, порожні розмови чи посилену роботу. Важливо дати собі відпочинок, підтримку та час.

Які маркери в поведінці (фізичному та моральному стані) показують, що вам уже потрібна допомога

Якщо втома, величезна напруга та дратівливість стали для людини нормою і це практично її щоденний стан, то психіка, тіло та організм загалом зазнають важкого навантаження. Якщо не помітити вчасно, це може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям».

Ось кілька важливих маркерів, на які потрібно звернути увагу.

  • Сон: кошмари, уривчастий сон, безсоння або загальна сонливість протягом дня.
  • Стан «емоційних гойдалок»: протягом дня вас емоційно кидає то в захват, то в гнів, то в смуток, то в лють і таке інше.
  • Проблеми з пам’яттю і загальний занепад сил: ви стали забудькуваті, а спілкування тільки висмоктує сили.
  • Зловживання алкоголем: ви самі не помітили, як почали пити практично щодня.
  • Підвищена втома: ви відчуваєте постійну втому, незважаючи на недавній відпочинок.

Жахи — показник того, що людина перебуває у стресі, вони свідчать про високий рівень внутрішньої напруги та самоконтролю. При збереженні такого стану погіршується сон і, як наслідок, усі фізіологічні функції організму та загальний психічний стан.

Як допомогти собі впоратися зі стресом

Помічайте свій стан

Емоції важливо проживати, а для цього їх треба знати та називати. Візьміть за практику вести щоденник емоцій. Для цього можна завантажити собі з Інтернету будь-яку «таблицю емоцій та почуттів» і тричі на день записувати в зошит або в «Нотатки» у телефоні свої емоції у форматі «дата, час, почуття». Це допоможе краще зрозуміти, а також проаналізувати свій стан.

Керуйте часом

Якщо ваше життя – це тільки робота або робота і дім, настав час задуматися про час для себе. Що є у вашому житті окрім роботи та клопоту по дому? Що вам приносить радість? А що дає розслаблення та спокій?

Може, настав час поплавати в басейні? Чи прогулятися лісом? А може, ви скучили за грою в бадмінтон? Чи вам треба просто побути якийсь час у тиші?

Додати фізнавантаження

Регулярна фізична активність допомагає знизити стрес і привести організм у спокійний та повний сил стан. Важливо вибрати той вид спорту, яким вам подобається займатися: йога, волейбол, біг, плавання, танці і таке інше. А щоб краще зрозуміти, що вам подобається, важливо почати пробувати. Навчитися можна лише через досвід.

Застосовуйте техніки розслаблення

Зараз є великий вибір різних технік релаксації: дихальні техніки, медитація, прогресивна м’язова релаксація. Пробуйте різне та відчуйте, що вам підходить більше.

Не забувайте правильно харчуватися

Дбайте про своє харчування, воно відіграє важливу роль в управлінні стресом. Уникайте надмірного вживання кави, алкоголю та оброблених продуктів харчування, таких як солодощі та трансжири. Збільште споживання їжі, багатої на вітаміни і мінерали, їжте більше фруктів, овочів і зелені.

Exit mobile version