П’ятниця, 27 Вересня

Наше психологічне здоров’я впливає на все: на здоров’я та самопочуття, на те, в якому настрої ми прокидатимемося, як складатиметься наша кар’єра та особисте життя. Чим впевненіша в собі людина, тим більше до неї тягнуться люди. Це відбувається несвідомо.

Як розпізнати психологічно здорову людину? На кого можна орієнтуватись?

Як ви уявляєте психологічно здорових людей? Як щасливчиків, у яких завжди гарний настрій та широка посмішка на обличчі? Якщо так, то ви точно помиляєтесь. Ті, хто ходять із «прилиплою» посмішкою і нібито завжди щасливі, — це люди, які насправді заборонили собі злість та смуток. Повірте мені, такі обмеження нічого хорошого не приведуть.

Тоді хто вони, психологічно здорові «примірники»? Можливо, це люди, які досягли колосального успіху? До таких зазвичай зараховують:

  • зірок;
  • бізнесменів;
  • моделей, які здобули всесвітню славу.

Ні, такі люди часто обирають не себе та своє щастя. Знову неправильне уявлення. Багато хто з них прагне переваги і обожнювання, а всередині страждають від невпевненості.

Здорові люди інші. Вони:

  • плачуть;
  • програють;
  • відчувають страх і сумніваються;
  • радіють і сміються.

Не повірите, але іноді вони дозволяють собі просто лежати і нічого не робити. І при цьому не відчувають ніякого психологічного дискомфорту, не докоряють себе за неробство!

Вони живуть цілим спектром емоцій: дозволяють собі бути неідеальними і не прагнуть підкорити світ. Їм доступне справжнє, а не штучне почуття щастя. Вони насолоджуються своєю роботою, а не знущаються з себе заради результату.

За словами психологів, впевнена в собі людина не дозволить порушити свої особисті кордони і не витрачатиме час на таких співрозмовників.

Ще одна річ, яку зазвичай не роблять люди з нормальною самооцінкою, — не відповідають на компліменти та похвалу фразами на кшталт “Та що ти, насправді все не так”. Якщо вам сказали, що сьогодні ви чудово виглядаєте, не переконуйте співрозмовника у зворотному, просто подякуйте йому за теплі слова.

Exit mobile version