Згідно зі статистикою, приблизно 2/3 людей із симптомами депресії так і не звертаються за допомогою. До того ж існує безліч помилок, пов’язаних з депресивним розладом. Ось п’ять найпоширеніших із них.
Представники сфери охорони здоров’я Наомі Дрейкфорд і Хілларі Джонс перерахували ознаки депресії і розповіли, в які міфи про цю хворобу багато хто все ще вірить.
- Депресія – більше, ніж просто смуток. Найпоширенішою ознакою депресії вважається поганий настрій. Через нього ви можете почуватися пригніченим, бути плаксивим. При цьому ви можете так само, як раніше, виконувати повсякденні справи, проте йти на це у вас буде набагато більше енергії. А якісь радісні події та хобі можуть вам взагалі більше не приносити задоволення.
- Депресія може призвести до ізоляції. Студенти нерідко при депресії йдуть у себе і ізолюються від інших. Причому тим, хто товариський і схильний до екстраверсії, цю ознаку легше розпізнати. А інтровертам потрібно просто поставити запитання: що дає мені самотність? Вона насправді виснажує чи заряджає мене?
- Депресія – більше, ніж просто втома. Часто люди при втомі просто вирішують, що вони погано сплять або що мають проблеми зі щитовидною залозою. Однак насправді це може бути ознакою депресії. Крім цього, у людини виникають складнощі з прийняттям рішень та концентрацією.
- Депресія проявляється і фізично. Крім втоми, труднощів з концентрацією, людина може зіштовхнутися із зміною апетиту, сну (наприклад, з безсонням, підвищенням чи зменшенням почуття голоду). Ще депресія може виявлятися в повільності ментальній та фізичній: наприклад, люди можуть почати ходити повільніше або відчувати тяжкість у ногах.
- Депресія може виявлятися з різною інтенсивністю. Важливо розуміти, що депресія може бути легкою, помірною та важкою. До того ж досвід депресії у кожного індивідуальний.