П’ятниця, 22 Листопада

Чи ви коли-небудь рахували, скільки часу проводите в соцмережах? І чи аналізували почуття, які при цьому відчуваєте? Вчені з університету Бата спантеличені цим і з’ясували: дорослі, які користуються соцмережами як мінімум по годині на день, відчувають більше занепокоєння і частіше впадають у депресію, ніж щасливчики, які не мають онлайн-акаунтів. Логічно, адже їм не треба заздрити «ідеальному життю» інших людей, яке вони бачать на фотографіях.

Ці вчені запропонували деяким учасникам експерименту на тиждень відмовитися від соцмереж. Через сім днів цифрового детоксу люди зрозуміли, що стали менше нервувати та турбуватися. А коли їм знову дозволили вийти в інтернет, виявилося, що їм більше не потрібно стільки часу, щоб почитати новини друзів — на те, щоб проскролити стрічки соцмереж, вони витрачали лише 21 хвилину на тиждень. Тобто загалом по кілька хвилин на день.

– Це нормально – робити перерви, – каже провідний автор-дослідник, психолог Джефф Ламберт. — Зрозуміло, що соціальні мережі сьогодні є частиною нашого життя. Але якщо ви витрачаєте на них години і розумієте, що це негативно впливає на вас, варто скоротити час їх використання.

Як правильно провести цифровий детокс

Сказати простіше, ніж почати. Ось кілька порад, які можуть допомогти вам.

  • Відкладіть детокс на час відпустки, візиту друзів або на період, коли потрібно робити якусь велику роботу. Тобто переконайтеся, що у вас не буде часу потягнутися до смартфона від нудьги.
  • Якщо соцмережі вас заспокоюють, згадайте, як ви відволікалися до того, як інтернет увійшов у ваше життя. Можливо, ви любили слухати музику, грати з домашнім улюбленцем, в’язати, перебирати старі фото. Або вели щоденник.
  • Якщо ви переглядаєте соцмережі, коли стоїте у черзі чи під час поїздок кудись. Замініть їх на музику, цікаві подкасти або навіть стрічки новин.
  • Намагайтеся частіше зустрічатися з друзями особисто. Тоді вам не доведеться лізти до соцмережі, щоб дізнатися, як у них справи.
  • Хапаєтесь за телефон, коли вдома нудно і нема чого робити? Можливо, вас надихнуть книжка, фільм, новий рецепт. А може, час зробити в квартирі перестановку меблів?
  • Сплануйте на цей період розваги – концерт, спектакль чи музей.

Після того, як ви повернетеся в соцмережі, – 3 простих кроки

  1. Видаліть фотографії з людьми, яких більше немає у вашому житті і ви раді — наприклад знімки з колишнім. Із друзів його, до речі, також видаліть.
  2. Відпишіться від каналів, які змушують вас відчувати негативні емоції: агресія, заздрість, образу.
  3. Перестаньте ретушувати фотографії до ідеалу – приймайте себе такими, якими є. Якщо ви зациклені на лайках, приховайте їх (у деяких соціальних мережах є така функція).
Exit mobile version