Понеділок, 23 Вересня

30-річний американець із Лас-Вегасу Расті Макінтайр їсть лише сире м’ясо. Таку незвичайну дієту неандертальця він почав практикувати вісім років тому.

Зростати зізнався, що й раніше завжди вибирав у ресторанах стейки малої прожарки, з кров’ю, але одного разу зважився і з’їв зовсім сире м’ясо бізона, яке справило на нього ефект «енергетичної бомби».

Дієта неандертальця

Рості Макінтайр досі не відмовився від своєї незвичайної дієти. Він їсть сирими яловичину та фарш із неї, баранину, а також м’ясо кролика, субпродукти і навіть восьминогів — про рибу й говорити не доводиться. У день Расті вживає до 4 тисяч калорій, і впевнений, що став лише здоровішим.

— Коли я їм сире м’ясо, то відчуваю, що переповнений енергією, дуже зосереджений, бадьорий, здоровий і розумний, — заявив чоловік. Расті зізнався, що купує тільки м’ясо корів трав’яної відгодівлі високої якості та ніколи не їсть стейки із супермаркету.

Чоловік регулярно розповідає про відчуття від незвичайної м’ясоїдної дієти своїм підписникам у соцмережах. Правда, не завжди знаходить у них підтримку – йому пишуть: “Ти ідіот!”, “Твоя дієта – це дикість!”, “Ну і насолоджуйся своїми паразитами!”, але він не засмучується і задоволений своїм вибором.

«М’ясо запиваю сирим молоком»

До речі, мати Расті вирішила підтримати сина і теж перейшла на сире м’ясо – вона їсть його не щодня, але регулярно.

— Я впевнений, що в сирому м’ясі більше користі, ніж у термічно обробленому, — заявляє Расті Макінтайр, — Саме воно було в основі дієти стародавніх людей, і саме це змусило людину еволюціонувати та набути більш високих розумових здібностей.

Тим часом, дослідження, проведене в Гарварді у 2011 році, показало, що приготоване м’ясо дає більше енергії, ніж сире м’ясо, пише видання Daily Mail. Але Расті «відбиває» цей аргумент, заявляючи, що він не лікар і не дієтолог, а черпає свої знання з власного досвіду. На підтвердження чоловік наводить такий факт – м’ясо він часто запиває молоком, але віддає перевагу не пастеризованому, а також сирому.

За його словами, це «здоровіша альтернатива» пастеризованому молоку. Расті впевнений, що цей натуральний напій дуже корисний.

— Сире молоко — майже єдиний вид молока, який я колись пив, і в мене ніколи не було жодних хвороб від цього, — вважає Расті.

У чому небезпека сирого м’яса

З погляду поживних речовин та їх засвоєння нічого поганого у вживанні сирого м’яса не буде. Це білкова їжа, але без термічної обробки, звичайно, засвоюватиметься вона гірше, довше. Однак, наші стародавні предки цілком засвоювали такий продукт, і ми цим не дуже відрізняємося від них.

Проте термічна обробка різних м’ясних продуктів спрямована не тільки (і не стільки) на те, щоб покращити засвоєння м’яса, а щоб зробити його безпечним. Сире м’ясо, фарш, стейки і т.д. – це живильне середовище для розмноження патогенних мікробів, які можуть вже через кілька годин зробити продукт небезпечним для здоров’я, особливо якщо він зберігається в теплі. Особливо небезпечний розвиток сальмонельозу, листериозу, харчових токсикоінфекцій, які в народі називають отруєннями. Саме м’ясо, молочні продукти та салати з соусами – найчастіші причини серйозних інфекцій травлення.

Якщо свіже м’ясо пройшло всі перевірки, не піддавалося заморожуванню та тривалому зберіганню, то допустимо вживання його сирим (якщо ви цього хочете). Але є ті, кому такі експерименти із здоров’ям протипоказані.

Кому категорично не можна їсти сире м’ясо:

  • дітям,
  • людям похилого віку,
  • пацієнтам з хронічними колітами, гастритами, ентеритами, патологіями печінки, підшлункової залози та жовчного міхура,
  • діабетикам,
  • людям із онкологією.
Exit mobile version