П’ятниця, 22 Листопада

Навколо картоплі ходить чимало міфів: хтось каже, що, якщо їсти її дуже часто, набереш ваги, а хтось, що, навпаки, з організмом нічого не буде. Погляньмо, що з цього правда, а що ні.

Чи корисна картопля?

Насправді картопля – один з небагатьох продуктів, вживаючи який тривалий час, неможливо завдати шкоди своєму здоров’ю. Вона містить безумовно повний набір корисних речовин для підтримки нормальної життєдіяльності організму. Це говорить про те, що якщо ви хочете їсти лише картоплю – їжте, нічого поганого не буде.

У складі картоплі є кальцій, залізо, фосфор, вітаміни B, C, K та P. Також вона містить багато клітковини та білка – важливих для організму речовин, які переважно перебувають у шкірці. Саме з цієї причини відварена картопля в мундирі буде кориснішою, ніж очищена. Її також можна запікати зі шкіркою в духовці, та й будь-який вид приготування бажаний саме зі шкіркою.

По можливості намагайтеся купувати картоплю на фермерському ринку, тому що найкращим вважається той, що виростили в приватному господарстві, він також буде вдвічі кориснішим за властивостями.

Кому буде корисна картопля?

Насамперед тим, у кого є проблеми з підвищеним тиском та із серцево-судинною системою. По-друге, тим, у кого спостерігаються проблеми з нирками, оскільки він має гарні сечогінні властивості.

По-третє, він буде корисний тим, хто часто хворіє на застуду, тому що має в тому числі антибактеріальну дію на організм.

Чи є у картоплі недоліки та протипоказання?

Безперечно, вони є. Картопля в невеликих кількостях містить у собі соланін (природна отрута рослинного походження), і якщо в бульбі його багато, це може негативно позначитися на нервовій системі людини. Йдеться в тому числі і про зелені бульби з проростками, які утворюються внаслідок неправильного зберігання. Такі вживати не можна.

Також через свій високий глікемічний індекс, який становить понад 70 одиниць, картопля не рекомендується тим, у кого порушений метаболізм, і тим, хто страждає на цукровий діабет. Продукти з високим глікемічним індексом здатні викликати почуття голоду та сприяти підвищеним жировим відкладенням у тілі.

Як вибрати та приготувати картоплю?

Найкращим за якістю зазвичай вважається молода картопля, тому на ринку або в магазині насамперед варто звертати увагу саме на нього. Як уже говорилося вище, плоди з проростками та із зеленим відтінком купувати не можна. На здоровій картоплі не повинно бути наростів, виразок або хвороб.

За вмістом корисних речовин першому місці стоять червоні бульби. Вони багаті на каротин, який позитивно впливає на зір.

Якщо говорити про способи приготування, одним із найбільш корисних вважається картопля з духовки. Бажано запікати її прямо зі шкіркою.

Для кращого результату картоплю добре поєднувати з рибою, м’ясом, а також великою кількістю зелені – так організм отримає більше корисних речовин.

Exit mobile version