Субота, 23 Листопада

Причин головного болю може бути дуже багато. Наприклад, перевтома, розумова чи фізична напруга, наслідок сварки чи прийнятого напередодні алкоголю. Але навіть такий біль небезпечний — це сигнал тіла, що воно страждає.

Не терпи – може стати гірше

Головний біль відчувала кожна людина у своєму житті. Цей симптом може виникати від перевтоми, психоемоційної напруги, у метеозалежних людей – при змінах погоди (дощ, вітер, магнітні бурі та ін.).

У багатьох людей виникає закономірне питання: чому не можна відчувати біль, якщо, наприклад, втомився, посварився, напередодні пив алкоголь? Робити цього не варто, оскільки, крім відносно невинних причин, головний біль може бути і проявом серйозних захворювань. Це можуть бути:

  • пухлини головного мозку,
  • інсульт,
  • гіпертонічний криз.

І багато інших серйозних захворювань, які потрібно лікувати, а не заглушувати біль таблетками. Спазм артерій, венозне повнокров’я, підвищення внутрішньочерепного тиску, невралгія трійчастого чи потиличного нерва – це лише частина досить поширених причин головного болю. Тож терпіти його не можна.

Це «дзвіночок» від організму — йому погано

Головний біль треба сприймати як дзвінок чи сирену, які попереджають людину, що не все гаразд в організмі та потрібно звернутися до лікаря. Він може відчуватися як пульсація, розпирання, тиск на очі, потилицю — це привід для того, щоб з’ясувати причини нездужання.

Найчастіше головний біль, причиною якого став стрес, локалізується в області чола, але може відчуватися і в області потилиці, і у вигляді обруча, що охоплює голову. Характер болю при різних локалізаціях різниться, але завжди його супроводжують звуження судин, обов’язково присутній м’язовий компонент – спазм потиличних м’язів, спазм м’язів обличчя.

Якщо вчора перебрав

Прийом алкоголю — наприклад червоного вина — у деяких людей провокує болі або гемікранію, коли болі локалізуються в одній половині голови. Людина зазвичай знає, який вид алкоголю супроводжується такими відчуттями. В цьому випадку варто просто уникати прийому напоїв, які виступають провокаторами, тоді й страждати не доведеться.

Мігренозний біль, спричинений алкоголем, за характером та локалізацією відрізняється від болю, спричиненого похмільним синдромом — токсичною дією продуктів розпаду спиртів. Крім того, він залежить від супутніх захворювань. Біль поступово проходить у міру очищення організму від токсинів.

Навіщо мені до лікаря, якщо голова болить кілька разів на місяць

Якщо голова болить епізодично та не турбує вас, то можна не йти до лікаря. Але при регулярних епізодах сильного головного болю необхідно спочатку звернутися до невролога і при необхідності пройти комплексне обстеження.

Якщо голова болить із періодичністю 1–2 рази на місяць – це вже тривожний знак. Краще звернутися до фахівця та обстежитись. Тільки лікар зможе призначити препарати та інші методи лікування.

Як зняти біль голови без ліків

Усунути головний біль без препаратів можна:

  • За допомогою акупунктури – методу впливу на активні точки, які розташовані на руках та голові. Будь-яку болісну вам точку на голові також можна масажувати до зменшення болю в цій зоні. Відома так звана точка хе-гу – вона розташована між першим і другим пальцем. Вплив має бути досить сильним, чутливим для усунення болю. Досить нетривалої дії: тиск на 1-2 секунди, надалі відпустили, і так 15-20 разів.
  • Випити солодкий міцний чорний чай.
  • Якщо це так звані голодні головні болі – у цьому випадку просто налагодити режим харчування.
  • Необхідно дотримуватися режиму роботи та відпочинку: відповідно, потрібно рано лягати і рано вставати, щоб ваш сон був повноцінним. Здоровий сон має тривати 8–10 годин. Лягати спати краще не пізніше 23:00. Якщо є можливість лягати о 21:00, то ще краще.

Найдорожчий час для сну – з 21:00 до 00:00. Адже саме в цей час під час сну відбувається саморегуляція організму — відновлення всіх органів і систем.

З 23:00 до 3:00 відбувається максимальна активність меридіана жовчного міхура та печінки. Це також акупунктурні точки: меридіан печінки починається від стопи і йде до середньої лінії живота, а меридіан жовчного міхура йде від ока, проходить безліч точок і з’єднується з меридіаном печінки. Меридіан печінки та жовчного міхура контролює м’язову тканину, а отже, і судини. Проблеми з серцем і судинами можуть стати причиною головного болю.

Також шкоди може завдати звичка багатьох людей висипатися у вихідні після буднів: якщо ви встаєте о 6-й ранку і снідаєте о 7-й, ваш організм звикає отримувати енергію в цей час. Якщо ви у вихідні встаєте набагато пізніше, то голова може боліти від нестачі енергії, яку зазвичай отримуєте з їжею.

Якщо без пігулок не проходить

Якщо вас все ж таки мучить головний біль і ви не можете в даний момент потрапити до лікаря, найбезпечніше прийняти комбіновані препарати, що містять спазмолітики та парацетамол. Препарати, що містять аспірин, краще не приймати через ризик побічних реакцій. НПЗЗ (нестероїдні протизапальні препарати) також можуть дати небажані явища (підвищення артеріального тиску, проблеми зі шлунком тощо).

Прийом комбінованих препаратів допустимо у крайніх випадках. Обов’язково перегляньте склад ліків перед вживанням.

Exit mobile version