П’ятниця, 22 Листопада

У природному вигляді вітамін С входить до складу брюссельської капусти, полуниці, броколі, перцю болгарського, помідорів. Шон Марчезе з Центру мезотеліоми пояснив, до яких наслідків для людини може призвести щоденний прийом цього вітаміну у синтетичному вигляді.

  1. Антиоксидантний ефект. Вітамін С позбавляє організм від шкідливих частинок – вільних радикалів. Крім того, він допомагає зменшити окисний стрес, який виникає після інфекції чи травми.
  2. Зміцнення імунної системи. Завдяки вітаміну С покращується клітинний ефект таких імунних клітин, як фагоцити та нейтрофіли. Також при щоденному прийомі цього вітаміну можна позбутися мертвих імунних клітин, що залишилися після інфекції.
  3. Захист від раку. Харчові добавки з вітаміном С можуть знизити ймовірність розвитку деяких видів раку (травника, підшлункової залози, простати) у людей із дефіцитом цього вітаміну.
  1. Зниження ймовірності розвитку хвороб очей. Наукові дослідження показують, що вітамін С, якщо його приймати разом з іншими вітамінами та мінералами, знижують симптоми таких захворювань, як вікова дегенерація жовтої плями, катаракта. Крім того, добавки з вітаміном С зменшують ймовірність зниження гостроти зору у пізньому віці.
  2. Високий ризик утворення каменів у нирках. Вчені відзначають, що при щоденному прийомі високих доз вітаміну С більш ніж на 20% підвищується ризик утворення каменів у нирках.
  3. Ймовірність небезпечної взаємодії з ліками. Через надлишок вітаміну С в організмі можуть виникнути спазми шлунка, діарея, блювання, печія. Також є ризик небезпечних наслідків при взаємодії вітаміну зі статинами, варфарином, препаратами замісної гормональної терапії.
Exit mobile version