П’ятниця, 22 Листопада

Щоб день удався перше, і, мабуть, найважливіше, що ви повинні зробити, — це вчасно лягти спати. Таким чином ви заведете свій «гормональний годинник», який відповідає за самопочуття, працездатність, настрій. Адже у людському організмі все взаємопов’язано. У різні часи доби виробляються різні гормони — тут все чітко за розкладом. І якщо цього розкладу дотримуватися, то можна значно покращити якість життя.

Ідеальний варіант – якщо ви виробите звичку лягати спати до півночі, вставатимете в один і той же час, а також спатимете не менше 7-8 годин щодня. Організм висипатиметься, що дуже важливо для правильної роботи всіх систем.

Експерти розповіли, які зміни на вас чекають, якщо ви налагодите режим дня.

Ви покращите свої когнітивні здібності

За даними дослідників Гарвардської медичної школи, сни допомагають згадати та структурувати нещодавно отриману інформацію. Вони також можуть сприяти покращенню пам’яті та підвищувати продуктивність. Коли ви щось вивчаєте, а потім лягаєте спати, то інформація засвоюється вдесятеро краще, ніж якби ви відмовилися від сну.

Ви захистите себе від деменції

Дослідники з Технологічного університету в Мельбурні вивчали зв’язок між фазою швидкого сну та деменцією. Фаза швидкого сну – період, коли сняться сни. Вчені встановили, що у людей похилого віку, які проводили лише 17% свого сну у фазі швидкого сну (REM-фаза), розвивалася деменція. У тих же, хто був у REM-фазі протягом 20% свого сну, ризик розвитку деменції був набагато нижчим. Щоб фази сну не порушувалися, необхідно лягати спати до півночі і прокидатися не пізніше 8 ранку.

Важливо: ризик деменції збільшується, коли фаза швидкого сну недостатньо тривала.

Ви допоможете своїй психіці

Нам важливо переживати емоції, звільнятися від того, що відчуваємо за день. І в цьому можуть допомогти сновидіння. Хоча події в снах нереальні, емоції, що супроводжують їх – справжнісінькі. Сни можуть допомогти пережити певні почуття. Згідно з Scientific American, під час сну ми намагаємося відфільтрувати емоції з досвіду, створюючи спогади про них. Отже, емоція переживається, організм заспокоюється.

Ви вдосконалите свої практичні навички

Це особливо вірно щодо усвідомлених сновидінь, коли сплячий усвідомлює той факт, що спить.

Стівен Лаберж у своїй книзі «Вивчення світу усвідомлених сновидінь» наводить приклад хірурга, який практикував свої навички уві сні. Зрештою, він зміг виконувати багато операцій набагато швидше, ніж середньостатистичний лікар. В свідомому сні можна поліпшити практичні навички, оскільки пережитий досвід переноситься з пам’яті в реальний час.

Ви станете сміливішим

Дивно, але здоровий та міцний сон допомагає долати страхи. Можливо, ви боїтеся висоти. Однак це не заважає вам зістрибнути уві сні з літака. В свідомому сні ви перебуваєте в безпеці, можете сповільнити час, контролювати падіння і м’яко приземлитися.

Люди, які випробували це, розповідали, що почуваються набагато краще у реальному світі і що страх висоти значно зменшився. Про це писав психіатр Дж. Тімоті Грін у своїй статті «Усвідомлені сновидіння та посттравматичний стресовий розлад». Якщо ми позитивно відреагуємо на найгірший сценарій, у нашій підсвідомості буде створено нові нейронні зв’язки. Це допомагає назавжди подолати страхи.

Exit mobile version