Четвер, 19 Вересня

Сидячий спосіб життя шкідливий, але часто працівникам розумової праці доводиться проводити багато часу за комп’ютером. Щоб покращити здоров’я, потрібно зайнятися спортом, почати правильно харчуватися тощо. Нижче – якраз про види перекусів, які дозволять зробити перший крок на шляху до здорового способу життя.

Інжир (свіжий чи сушений). Містить безліч вітамінів (В1, В3, В6, З, PP) та інших корисних речовин (калій, залізо, магній, мідь, клітковина). Потрібно сказати, що цей продукт позитивно впливає на травну та серцево-судинну системи. Також він перешкоджає утворенню жиру в організмі, полегшує стан при похмілля. Найбільш корисним для мозкової діяльності є сушений інжир.

Темний шоколад з високим вмістом какао. Саме такий шоколад (де какао-бобів понад 80 відсотків) корисний для організму. У ньому містяться кофеїн, антиоксиданти, триптофан (сприяє синтезу серотоніну – «гормону радості»), теанін (покращує концентрацію та увагу), марганець (добре впливає на нервову систему). Але з’їдати його потрібно не більше 20-30 г, як зазначає автор.

Фітнес-батончики. Одні бувають різні, але спільне у них одне: вони корисніші для організму, ніж цукерки та шоколадні батончики. А ще в них міститься багато білка та клітковини, всяких вітамінів. Однак важливо пам’ятати, що такий вид перекушування призначений саме для спортсменів та тих, хто багато рухається. Якщо ви багато часу проводите в сидячому положенні, то вони можуть бути дуже калорійними.

Фрукти та овочі. Все ж таки фрукти можна назвати кращим перекусом у порівнянні з багатьма іншими. Вони, як і овочі, містять мікроелементи, вітаміни та різні корисні речовини для підтримки організму у здоровому стані. Допоможуть прискорити роботу також цукати, головне – не захоплюватися ними.

Цільнозернові хлібці. Вони містять більше клітковини, ніж чорний хліб, отже із нею швидше настає почуття насичення і поліпшується травлення. Також вони менш калорійні, ніж білий хліб.

Молочні продукти: сир, йогурт. Йогурт або кефір будуть корисними для травної системи за рахунок живих бактерій. Найкраще купувати простий йогурт і самостійно додавати до нього фрукти. Що стосується сиру, то він багатий на білок і кальцій.

Зернові каші. Клітковина, мікроелементи, насичені жири, складні вуглеводи – те, що ви отримаєте завдяки таким продуктам. Для більшої користі можна додати туди кунжут, свіжу зелень тощо. Краще купувати бурий і дикий рис замість білого, полбу замість манки, зерновий овес замість геркулеса, а ще краще гречку.

Останнє, що важливо, – пити достатню кількість води.

Exit mobile version