П’ятниця, 20 Вересня

Усім нам відомо, що куріння, алкоголь і зловживання жирним та солодким — це шкідливі для здоров’я звички, від яких потрібно якнайшвидше відмовитися. Адже страждають усі системи організму, психіка, з’являється залежність, якої зовсім непросто позбутися.

Однак є й інші звички, які теж можуть завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю. Ці, здавалося б, нешкідливі ритуали багато людей виконують мало не щодня, тим самим вкорочуючи своє життя.

Сімейний лікар Томі Мітчелл розповів, що ми робимо на шкоду собі.

Відкладаємо справи на потім

Термін «прокрастинувати» в психології означає звичку відкладати всі справи, особливо важливі, на потім. Людина ніби каже собі: це ще може почекати, зараз точно не час, я не в дусі.

Насправді, така звичка — це показник страху, впевнені психологи. Наприклад, людина боїться звернутися до лікаря, бо в неї раптом заніміли пальці на руці. Вона розуміє, що це важливе питання, але ніяк не може його вирішити. Підсумок – проблеми зі здоров’ям.

Крім цього, прокрастинація нерідко є показником тривожного розладу або навіть депресії. Найчастіше тут без допомоги фахівця не обійтись.

Прагнути постійно догодити всім

Коли людина хоче всім подобатися, вона автоматично починає підлаштовуватися під суспільство, забуваючи про свої інтереси. В результаті самооцінка падає, власні бажання забуваються, все частіше і частіше людина пригнічена і засмучена. Можуть виникнути залежності: від цигарок, алкоголю, жирної їжі. Адже заїдати стрес – це дуже просто.

Там, де шкідливі звички та пригнічений стан — цілий букет різних хвороб:

  • цукровий діабет;
  • гастрит;
  • гіпертонія;
  • онкологія;
  • депресія.

Ходити в туалет лише вдома

Можливо, для когось це звучить дивно, але деякі люди соромляться користуватися громадськими туалетами. Дехто навіть воліє потерпіти в гостях чи, скажімо, фітнес-клубі.

— Не ходити до туалету, коли організм цього просить, — шкідлива звичка. Особливо коли вам треба «по-великому». Люди, які постійно терплять, частіше страждають від раку товстої кишки, проблем із сечовим міхуром та інших делікатних проблем, – каже Томі Мітчелл.

Постійно бути всім незадоволеним

Є люди, яким завжди не подобається абсолютно все: своє відображення у дзеркалі, погода за вікном, нова сукня колеги… Вони думають, що все обов’язково буде погано, тим самим розхитуючи свою нервову систему та психіку.

– По перше, позитивне мислення може допомогти зміцнити імунну систему, роблячи організм більш пристосованим для боротьби з раковими клітинами По-друге, позитивний настрій допоможе мати корисні звички: їсти більше овочів або бігати вранці. По-третє, дослідження показали, що люди з позитивним настроєм, як правило, живуть довше, наводить аргументи “за” Томі Мітчелл.

Багато і довго сидіти

Під ударом офісні працівники, а також ті, хто працює віддалено. Навіть якщо ми їдемо на роботу, це не захищає нас від неактивного способу життя, адже в автомобілі, громадському транспорті ми знову сидимо.

Багатогодинна робота за столом із недостатньою фізичною активністю, це, безумовно, одна з провідних причин ожиріння. Плюс у людини сповільнюється метаболізм, починають страждати м’язи всього тіла. У судинах можуть з’явитися тромби, хребет викривляється, починає боліти шия. Страждає і серце: збільшується ризик інфаркту в майбутньому або виникнення інших патологій.

Exit mobile version