Боротьба з хворобою Альцгеймера була важкою, але ми досягаємо прогресу. Мало того, що вчені створили технологію, яка може виявити хворобу Альцгеймера за допомогою одного сканування мозку, деякі дослідження також показали, що ліки, які можна використовувати повторно, можуть допомогти знайти ліки. Однак тепер вчені кажуть, що вони, можливо, нарешті виявили першопричину хвороби Альцгеймера, що може дуже допомогти в боротьбі.
Пошук кореня проблеми часто є фантастичним способом знайти нові шляхи вирішення цієї проблеми, і хвороба Альцгеймера (як і інші захворювання) нічим не відрізняється. Якщо ми зможемо виявити справжню першопричину хвороби Альцгеймера, тоді ми зможемо почати розробку ліків, спрямованих на цю корінь проблеми. Це може дозволити нам не лише скоротити кількість нових діагнозів, але й допоможе вести боротьбу за лікування.
Протягом десятиліть багато хто вважав, що основною причиною хвороби Альцгеймера є заплутаний згусток білка в мозку під назвою бета-амілоїд. Ці амілоїдні бляшки накопичувалися в мозку пацієнтів з деменцією протягом століття. Однак, згідно з новими дослідженнями, основна причина хвороби Альцгеймера насправді може бути пов’язана з невеликими сфероїдними набряками, які утворюються вздовж аксонів мозку.
Ці набряки можуть бути потенційними ознаками захворювання, яке, за словами дослідників, має функціональні наслідки для схем у мозку. Вони кажуть, що кожен сфероїд потенційно може порушити діяльність сотень аксонів нейронів. Крім того, якщо це є основною причиною хвороби Альцгеймера, як вони вважають, то це також може спричинити збої в тисячах взаємопов’язаних нейронів.
Пошук способів вилікувати хворобу Альцгеймера або принаймні уповільнити втрату пам’яті був пріоритетом для медичних дослідників протягом багатьох років. Якщо ми зможемо ідентифікувати ці сфероїди на аксонах мозку як першопричину хвороби Альцгеймера, можливо, ми зможемо відкрити нові способи уповільнити хворобу і, можливо, навіть повністю викорінити її, даючи людям, ураженим нею, шанс продовжувати жити своїми спогадами.