У дослідженні, результати якого опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, йдеться про важливу роль речовини інтерлейкіну-13 (IL-13) у захисті клітин організму від зараження COVID-19 . Саме з цієї причини пацієнти з алергічною астмою легше хворіють на коронавірус. При цьому люди з іншими різновидами захворювань легень (хронічна обструктивна хвороба легень, емфізема), навпаки, мають дуже високий ризик перебігу у них інфекції у важкій формі.
Вчені з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл (США) вивчили зміни, що відбуваються у клітинах дихальної системи людей з алергічною астмою, при зараженні ковідом. Для цього вони звернулися до генетичного аналізу та електронної мікроскопії. Потім дослідники опрацювали клітини дихальних шляхів людини IL-13.
Після цього значно знизилася швидкість виділення інфікованих клітин, зменшилася загальна кількість інфікованих клітин. Те саме відбувалося з вірусними титрами та вірусною мРНК. Подібний ефект зберігався навіть після видалення IL-13 клітин.