Субота, 23 Листопада

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) знайшли спосіб боротьби з однією з найпоширеніших мутацій, що викликає рак. Новий препарат виставляє на них маркер “з’їж мене”, який може допомогти імунній системі або іншим лікам знайти та знищити рак.

Мутації у гені KRAS викликають до 25% всіх пухлин у людей. Проблема в тому, що білок KRAS традиційно важко піддається лікуванню з кількох причин, серед яких, наприклад, його поверхня – вона надто “гладка”, щоб молекули ліків могли за неї зачепитися.

У новому дослідженні вчені UCSF шукали спосіб впливати на інші незручні особливості білка KRAS, а саме: при мутаціях він схожий на здорову версію і діє всередині клітин, а не на поверхні, що ускладнює розпізнавання імунних мутацій.

Команда виявила, що препарат під назвою ARS1620 може допомогти вирішити обидві проблеми. Молекула добре зв’язується з білками KRAS, що мутували, і не тільки блокує їх вплив на ріст пухлини, але і витягує білок на поверхню клітини. Там білок та препарат, зв’язавшись разом, посилають сигнал, що спонукає імунну систему до атаки.

У лабораторних випробуваннях на клітинах альвеолярно-клітинної карциноми нова імунотерапія в парі з AR1620 змогла придушити ріст раку на 82% порівняно з 44% для препарату без імунотерапії. Це працювало навіть тоді, коли пухлини раніше виробили стійкість до одного лише AR1620.

Хоча дослідження ще тільки починається, команда каже, що це перспективний доказ принципу боротьби з раком за допомогою комбінації таргетного препарату та імунотерапії.

Exit mobile version