Понеділок, 23 Вересня

Вчені з Кембриджського університету виявили, що повітря лондонського метро містить велику кількість крихітних металевих частинок, які можуть становити небезпеку для людини. Дослідження опубліковано в журналі Scientific Reports.

У дослідженні розглядалися наночастинки оксиду заліза від 5 до 500 нм. Вони утворюються під час роботи гальмівних колодок поїзда, і навіть під час тертя коліс об рейки. Через їхній малий розмір (менший за еритроцит) вони легко можуть потрапити в кровотік пасажирів метро.

Вчені зібрали зразки пилу з повітряних фільтрів на квиткових касах та у кабінах машиністів поїздів на основних лініях лондонського метро. Для аналізу вони використовували новий метод, що дозволяє виявляти найдрібніші частки.

Дані про те, яку небезпеку ці частки становлять здоров’ю людини, залишаються суперечливі. Але раніше дослідження пов’язували їх із підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера та бактеріальних інфекцій.

Дослідження 2021 року виявило високий рівень забруднення у метро США. Вчені вважають, що захистити людей від шкідливого впливу частинок оксиду заліза можуть магнітні пастки та ефективніша вентиляція. А вже зараз пасажири метро, ​​ймовірно, можуть обмежити пряму дію частинок у метро за допомогою звичайних масок для обличчя.

Exit mobile version