П’ятниця, 22 Листопада

За останні 10 років було проведено чимало досліджень, пов’язаних із впливом співу на людей. І ось п’ять висновків, які були у них зроблені.

  • Спів об’єднує від народження. Відомо, що спів підвищує рівень окситоцину (що сприяє зближенню) та знижує рівень кортизолу (тобто гормону стресу). Також завдяки співу людина може поринути у стан потоку, відчути зв’язок з іншими, покращити настрій, пам’ять, зміцнити почуття ідентичності.
  • Спів пов’язує людей з їхньою культурою. Завдяки співу розвивається наше мислення та наша мова. Іноді буває так, що єдиний спосіб передати інформацію іншим та зрозуміти її – це пісня.
  • Спів робить людей щасливими навіть у самоізоляції. У період перших хвиль ковіда спів був популярним і водночас успішним способом скоротити час. У дослідженні, опублікованому в Frontiers in Psychology, йдеться про те, що спів позитивно впливає на психічне здоров’я людей. До того ж не обов’язково для цього навіть співати самому – можна просто слухати.
  • Спів покращує фізичне здоров’я. Наукові дослідження показують, що спів благотворно впливає на результат лікування хвороби Паркінсона. Також при деменції спів робить свідомість людини більш ясним, покращує концентрацію і приносить задоволення. Нарешті, в ході недавнього дослідження, опублікованого в The Lancet, з’ясувалося, що за рахунок рекреаційного хорового співу знижується прояв депресії та старечого недоумства, особливо у людей з більш тяжкою формою деменції.
  • Спів об’єднує людей. Завдяки співу людина може впоратися з горем, втратами, травмами, у тому числі з різними хворобами та лихами.
Exit mobile version