Неділя, 6 Жовтня

Випити, щоб розслабитись. Або зняти стрес. Або щоб просто потусити на вечірці. Знайомі приводи, чи не так? Сьогодні ми розповімо, як алкоголь змінює нашу фігуру, якщо пити часто.

Чому від алкоголю можна поповніти

Алкоголь закушують

Причому будь-який з його видів. Чи то вина, лікери, пиво, горілка чи коньяк. Закуска нерідко не відноситься до правильної їжі, часто вона гостра, солена і жирна, що тільки посилює всю справу. Нам забезпечені зайві калорії за гуляннями, рясними м’ясними асорті, сирними нарізками, салатами, густо приправленими майонезом. Навіть коли ми, начебто не їмо, а просто п’ємо пиво вприкуску з рибою та горішками — ми натурально завантажуємо в організм вуглеводну бомбу, щедро приправлену зайвою сіллю, яка ще й затримує воду.

Алкоголь посилює апетит

Так, і це теж одна із причин, чому від алкоголю повніють. Справа в тому, що етанол гальмує роботу ділянок мозку, які відповідають за почуття ситості. Людина просто не помічає, що в якийсь момент перестає контролювати обсяг з’їденої їжі. Вона п’є та їсть… П’є та їсть… А вранці, вставши на ваги, з жахом дивиться на цифри… 

Глікемічний індекс алкоголю вищий, ніж у цукру

Ви здивуєтеся, але це дійсно так. Глікемічний індекс (коефіцієнт впливу вуглеводів на рівень глюкози у крові) у алкоголю дуже високий. Як тільки алкоголь надходить у кров, організм відразу починає використовувати його як джерело енергії. А їжу, яка йде слідом… відкладає «про запас». 

У таких випадках наше тіло сприймає калорії, що потрапили в організм, як надмірну енергію! І поки ваша печінка не переробить алкоголь, всі жири та вуглеводи чекатимуть своєї черги, а також внутрішнього «рішення», куди їх відправити: витратити на вироблення енергії або покласти «на склад» (тобто переробити в жир). Тому не дивуйтеся тому, що набираєте вагу, якщо ви належите до любителів довгих посиденьок за щедро накритим столом з алкоголем.

Особливо це загрожує ласунам. Солодкі вина, коктейлі, лікери – найкалорійніший тип алкоголю. Нерідко їх ще й закушують фруктами, десертами, тістечками, цукерками… Не дивуйтеся потім, виявивши на животах «рятувальні кола».

В алкоголі багато калорій

І це ще одна причина негативного впливу алкоголю на фігуру. У спиртних напоях стільки калорій, що в цьому плані вони поступаються лише жирам. Так, в одному грамі чистого спирту – 7 кілокалорій. У 100 грамах напівсолодкого вина – 90 кілокалорій, у 100 грамах горілки – 231 кілокалорій, у півлітровому келиху пива – 225 кілокалорій, а у 100 грамах лікера – 350 кілокалорій.

Але найголовніше, що це так звані «порожні калорії». Фахівці порівнюють у цьому плані алкоголь із солодкими газованими напоями. Вони однаково калорійні, але щодо корисних речовин, вітамінів і мінералів абсолютно порожні. Тому, незважаючи на калорійність, алкоголь не дає людині почуття насичення.

Як алкоголь впливає на фігуру людини

Викликає набряки та целюліт

Алкогольні напої змінюють вуглеводний обмін в організмі. І, звичайно ж, не на краще. Вуглеводи в алкоголі притягують і накопичують воду, тому люди і набрякають ранком після непомірних випивань. Також спиртні напої мають властивість підвищувати артеріальний тиск, а це також впливає на набряклість. Важливо також пам’ятати, що при зловживанні алкоголем порушується робота нирок, рідина починає затримуватися в тканинах, а це загрожує не тільки набряками, але і целюлітом. 

З’являється пивний живіт

Неприємна новина для членів клубу любителів пива. Вам доведеться прийняти той факт, що пиво – дуже калорійний напій. Воно містить багато вуглеводів і може вплинути на рівень глюкози в крові, тут багато рослинних фітоестрогенів, які є небажаними для гормонального балансу чоловіків. Саме через зловживання пивом у них і з’являється так званий пивний живіт. 

І вісцеральний жир 

Вид жиру, який накопичується навколо внутрішніх органів (печінки, серця, нирок, підшлункової залози, кишківника). Алкоголь, який негативно впливає на метаболізм, призводить до того, що в життєво важливих органах починає накопичуватися жирова тканина. 

У результаті мало того, що через вісцеральний жир фігура людини починає «плисти» в області талії, цей вид жиру провокує розвиток серцево-судинних захворювань. Відомо, що кожні зайві 5 сантиметрів у талії збільшують ризик розвитку цих захворювань на 10%. Також вісцеральний жир медики часто звинувачують у ризику появи діабету другого типу. Він же і провокатор запалень в організмі. 

Втрачається тонус м’язів

Алкоголь дуже негативно впливає тонус м’язів. І ми зараз пояснимо чому. Етанол, що міститься у спиртних напоях, сприймається організмом як тригер аварійної ситуації. Всі системи життєдіяльності організму оголошують тривогу, витрачаючи всі можливі його ресурси, щоб переробити отруту. А звідки брати ці ресурси? Ось так і страждають не лише внутрішні органи, а й м’язи. 

Крім цього, при зловживанні алкоголем в організмі падає гемоглобін, зростає обсяг жиру, як ми вже згадували, а кількість білка, навпаки, знижується. Все це призводить до зменшення м’язової маси, її тонусу і щільності, мускулатура людини висушується. 

Знаєте як виглядає людина, яка довго й уперто зловживає алкоголем? Збільшений живіт, округле і одутле, набрякле обличчя, тонкі ноги і руки… Не хочеться так виглядати? Хороший стимул, щоб розібратися з кількістю алкоголю, що випивається, чи не так?

Exit mobile version