Субота, 23 Листопада

Вже далеко не один рік вчені досліджують мігрені. Але вони все ще не можуть точно відповісти на питання, чому цей стан виникає. Хоча є деякі припущення.

Мігрень – це не просто головний біль. Понад те, самі собою мігрені зустрічаються рідше, ніж головний біль.

Фахівці зазначають, що 75% людей хоч би один раз стикалися з головним болем упродовж минулого року. У той самий час мігрень виникає в менш ніж 15% людей, а хронічна мігрень – в 10%. У жінок при цьому мігрені зустрічаються у 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків.

Між головними болями та мігренями існують відмінності у симптомах. Найчастіше люди скаржаться на такі різновиди головного болю, як головний біль напруги (коли виникає відчуття тиску/напруги з обох боків голови), синусові головні болі (з’являються через закладеність носа), кластерні головні болі (часто біль відчувається в області очей з однієї сторони голови).

Мігрені ж відрізняються більшою виснажливістю в порівнянні зі звичайними головними болями і тривають довше. Крім цього, мігрень характеризується підвищеною стомлюваністю, світлочутливістю, нудотою, сенсорними спотвореннями. Ще мігрені офіційно вважаються неврологічним захворюванням.

Найімовірніше, ключову роль у виникненні мігрені грає кортикальна поширюєма депресія (CSD). Вона є раптовим сплеском активності нейронів (тобто клітин мозку). Причому це відбувається іноді без особливої ​​причини. Поступово така хвиля активності переходить від однієї ділянки мозку до іншої. Іде у нейронів на це досить багато часу, тому і триває мігрень так довго.

Також дослідження вказують на те, що зниження або підвищення рівня деяких гормонів у мозку також призводить до мігрені. Наприклад, зниження серотоніну, естрогену, підвищення кортизолу через стрес.

Існують кілька способів лікування мігрені, щоправда, вони мають побічні ефекти і вони не особливо допомагають при втомі, нудоті, сенсорних спотвореннях. Це щоденний прийом знеболювальних препаратів, прийом триптанів, ботокс, операція, кліпси, шапка від мігрені. Крім того, жоден із перерахованих методів повністю від мігрені не позбавить – тільки полегшить симптоми.

Exit mobile version