Четвер, 19 Вересня

Мігрень може початися раптово, спричиняючи сильний біль у певній області голови. Супроводжуватись це може також нудотою, підвищеною чутливістю до світла та іншими неприємними симптомами. Люди, які страждають від частих мігреней, часто ведуть щоденник головного болю, щоб допомогти лікарям визначити тригери та підібрати оптимальне лікування.

Проте, якщо напад мігрені стався несподівано і вдома немає ліків, спробуйте скористатися простим трюком. Для цього вам знадобиться тазик і гаряча вода.

Інструкція:

  1. Наповніть тазик гарячою водою.
  2. Опустіть у нього ноги.
  3. Сядьте на диван або стілець, максимально розслабившись.

Люди, які вже випробували цей спосіб, запевняють, що напад сильної головної болі проходить всього за кілька хвилин.

Чому це працює?

Коли ви опускаєте ноги в гарячу воду, відбувається розширення кровоносних судин. Це знижує тиск і відводить кров від голови, що допомагає зменшити або повністю усунути напад мігрені.

За цією ж аналогією багатьом допомагає розслабитися гарячий душ або ванна з піною. Тепло знімає м’язове напруження і покращує циркуляцію крові, тим самим полегшуючи неприємні симптоми.

До речі, гаряча ванночка для ніг також може допомогти знизити високий тиск, якщо він не перевищує 150/90 мм рт. ст. Завдяки розширенню периферичних судин кров перерозподіляється, що призводить до зниження артеріального тиску.

Як відрізнити мігрень від звичайного головного болю?

Визначити, чи це мігрень або головний біль, може тільки лікар-невролог. Проте існує простий тест, за допомогою якого ви можете запідозрити мігрень:

  1. Чи супроводжувався ваш головний біль за останні три місяці нудотою або блюванням?
  2. Чи була у вас підвищена чутливість до світла або звуку під час головного болю?
  3. Чи обмежував цей біль вашу повсякденну активність (роботу, навчання)?

Якщо ви відповіли “так” хоча б на два з цих питань, з вірогідністю 93% у вас саме мігрень. Найчастіше напади провокують певна їжа, надлишок сну, запахи або яскраве сонце.

Exit mobile version