Неділя, 7 Липня

Ківі – це чудовий фрукт (ягода), що прийшов до нас із Китаю. Це плід великих деревоподібних ліан, які називаються актинідіями. Користь ківі є незаперечною, навіть незважаючи на той факт, що для людини найбільш оптимальними вважаються ті фрукти та овочі, які вирощені в її кліматичній зоні.

Які речовини містяться в ківі

Користь ківі, в першу чергу, обґрунтована великим вмістом у ньому вітаміну C (більше, ніж у цитрусових). Завдяки цьому ківі є відмінним профілактичним засобом у боротьбі із застудними захворюваннями. Цей фрукт тонізує організм, підвищує стійкість до стресів, зміцнює імунітет, що особливо важливо у сезон холодів.

Після ситного обіду корисно з’їсти ківі, щоб усунути тяжкість у шлунку, перешкоджати печії та метеоризму.

Примітний ківі і тим, що сприяє засвоюванню м’яса. Тому тим, хто дотримується принципів здорового харчування, варто порекомендувати їсти м’ясо не з картоплею чи макаронами, а з особливим фруктом. Тим більше, що рецепти м’ясних страв з ківі – не рідкість.

Ще одна корисна властивість ківі полягає в його здатності нормалізувати підвищений артеріальний тиск завдяки калію і магнію, що містяться в цьому фрукті. До того ж регулярне вживання ківі перешкоджає тромбоутворенню і сприяє зміцненню судинних стінок.

Ківі не варто залишати поза увагою тим, хто бажає схуднути без шкоди, адже він ефективно спалює жири та виводить із організму холестерин.

Як вибирати ківі

Щоб куплені ківі виявилися дійсно корисними, необхідно навчитися правильно їх вибирати. Ось кілька правил, які допоможуть вибрати «правильний» ківі та виключити придбання незрілого чи перезрілого фрукта.

  • Краще купуйте ківі без упаковки. Це дозволить візуально оцінити кожен плід.
  • При виборі фруктів оцініть їхній запах. У міру зрілі ківі мають ледь вловимий аромат банана, полуниці та лимона.
  • Віддавайте перевагу міцним, пружним, але не надто жорстким ягодам. Тверді ківі, як правило, незрілі та абсолютно безсмачні, а надто м’які – перезрілі.
  • При покупці недозрілих ківі засмучуватися не варто, тому що вони чудово дозрівають вдома, не втрачаючи своєї користі. Для цього незрілі ягоди слід помістити в паперовий пакет разом з іншими фруктами (бананом, яблуком або апельсином) та покласти на кілька днів у нижній ящик холодильника.

Незважаючи на всю користь ківі, слід зазначити, що ці плоди можуть бути найсильнішими алергенами. Тому їх не варто давати дітям, які не досягли п’ятирічного віку, зокрема, якщо є схильність до алергічних реакцій.

Exit mobile version