П’ятниця, 22 Листопада

Гречана дієта – це типовий представник так званих монодієт. Вони означають обмеження звичної їжі, яку вживає людина, на користь певного продукту, в даному випадку – гречаної крупи (у відвареному вигляді). За рахунок низької калорійності продуктів, що використовуються в дієті, досягається загальне обмеження калорій, що надходять, що змушує організм витрачати власні запаси, щоб отримувати енергію для життєдіяльності.

Здавалося б, це і є основною метою схуднення – знизити споживання калорій. Але у випадку монодієт все не так райдужно, оскільки одночасно з калоріями різко обмежується і обсяг інших життєво важливих речовин. Що потрібно знати, перш ніж наважитися сісти на гречану дієту

Гречка – добре, дієта – погано

Варіантів гречаної дієти досить багато. Найсуворіший із них — це сидіти тиждень чи два на відвареній гречці без олії, цукру та солі. Одну і ту ж страву потрібно їсти у всі прийоми їжі — на сніданок, обід та вечерю. З пиття рекомендується лише вода чи трав’яні чаї. Є варіанти подібної дієти, доповнені кефіром, деякими видами низькокалорійних овочів (некрохмалистих) у відвареному або свіжому вигляді, без добавок йогуртом або яблуками.

Сама по собі гречана крупа – хороший продукт. Вона містить безліч корисних компонентів — складні вуглеводи, трохи білка, мінерали, вітаміни. Але при вживанні лише однієї гречки організм страждає від нестачі білків, жирів, мінеральних сполук та вітамінів. Навіть здоровим людям такий раціон не піде на користь.

Втрата ваги, але не жиру

При подібній дієті втрата ваги, звичайно, буде, причому можна втратити достатню кількість зайвих кілограмів. Тому заявлені обіцянки про різке схуднення є цілком реальними. Але лікарі повторюють – втрата ваги за короткий проміжок часу є дуже небезпечною. Безпечно для здоров’я можна втрачати не більше 0,5-1 кг на тиждень. Але не 5 кг і більше. Така втрата ваги це метаболічний стрес, через який різко порушується обмін речовин.

Організм переходить на режим жорсткої економії ресурсів, жертвуючи певними процесами, щоб підтримувати певний рівень глюкози крові і «годувати» мозок та серце. Можуть «танути» м’язи, витрачаються мобільні резерви вуглеводів у вигляді глікогену печінки та м’язів, на підживлення енергією витрачаються білки та жирові запаси. Але жири витрачаються найскладніше.

Втрачене – повернеться

Навіть якщо людина витримає подібну дієту, що важко фізично та морально, на виході з неї, у міру повернення до звичайного харчування, втрачені кілограми повернуться досить швидко. Крім того, можливо, що набір ваги буде навіть більшим, ніж спочатку було на вході до дієти.

Це тим, що організм, який переніс стрес через голодування, перебудовуватиме метаболізм на режим економії. Всі калорії, що надходитимуть, він буде старанно запасати, оскільки в період обмеження калорій перебудувався на більш повільні процеси. Крім того, такі коливання ваги відіб’ються на здоров’ї – є ризик проблем травлення, метаболізму глюкози тощо.

Кому сидіти на гречці не можна

Компоненти гречаної крупи можуть впливати на особливості метаболізму та роботу внутрішніх органів. Тому деяким людям категорично заборонено сидіти на гречаній дієті навіть 1-2 доби. Це може призвести до надзвичайно небезпечних наслідків.

Так, багато гречки може нашкодити людям, які схильні до тромбоутворення. Часте вживання цієї крупи може спровокувати гіперкоагуляцію – підвищення в’язкості крові. Крім того, гречана дієта протипоказана людям, які страждають на патології нирок, що мають цукровий діабет і порушення толерантності до глюкози.

Можна схуднути до геморою

Надлишок гречаної крупи може провокувати серйозні проблеми із травленням – це запори, розлади моторики травного тракту, які можуть загрожувати загостреннями хронічної патології – колітів ентеритів, гастритів, геморою.

Крім того, подібна щільна їжа, яка надходить протягом тривалого часу, негативно відбивається на стані мікрофлори кишечника, провокує порушення мінерального обміну та втрати рідини, може виникати зневоднення.

Скільки у грамах

В цілому, допустимо вживати на добу не більше 120-150 г гречаної крупи, доповнюючи харчування іншими продуктами, які необхідні для здорового метаболізму.

В іншому випадку можливий розвиток порушень метаболізму, розладів нервової системи, проблем із засвоєнням їжі і навіть алергії за третім типом, з утворенням імунних комплексів, які зашкодять кишечнику та всьому організму.

Якщо хочеться скинути вагу, потрібно заручитися підтримкою дієтолога та переглянути харчування, скоригувати раціон таким чином, щоб втрачати вагу поступово та плавно, без жорстких обмежень у раціоні.

Exit mobile version