Субота, 23 Листопада

З настанням холодної погоди підвищується ризик розвитку різних інфекцій. Ось що потрібно робити, щоб уникнути зараження ними.

  1. Дайте організму всі корисні речовини, яких він потребує. Наприклад, для міцного імунітету людина повинна одержувати достатньо вітаміну С і Е, бета-каротину, селену, цинку, астаксантину або ресвератролу.
  2. Не забудьте про вітамін D. Цей вітамін є важливим для зміцнення імунітету. Фармацевт Ондржей Плескот радить приймати його щонайменше два тижні до того, як по імунній системі може статися удар. За добу рекомендується отримувати вітаміну D від 1 до 2 тисяч IU.
  3. Правильно харчуйтесь. Більшість клітин, пов’язаних з імунною системою, розташовані у кишечнику. Крім того, багато корисних речовин людина отримує саме з їжі. Найголовніше – щоб у раціоні було якнайбільше фруктів та овочів, бобових, горіхів та насіння, цільнозернових продуктів, жирної морської риби, а також продуктів з пребіотиками та пробіотиками. Також потрібно вживати якнайменше цукру та солі, а з жирів є менше трансжирів та насичених жирів.
  1. Пийте достатньо рідини. Це потрібно, щоб система травлення працювала правильно. Завдяки цьому організм отримуватиме з їжі всі поживні речовини і позбавлятиметься токсинів. Основною рідиною має стати вода, але також можна вживати мінеральну воду або несолодкий чай.
  2. Займайтеся спортом. Бути у постійному русі корисно для всього організму загалом. При цьому необхідно поєднувати силові та аеробні тренування, а займатися потрібно щонайменше дві години на тиждень.
  1. Спіть достатню кількість годин. Якщо вам не вистачає сну, то у вас може розвинутись діабет, підвищитися інсулінорезистентність. Також це збільшує ризик появи різних інфекцій, розвитку надлишкового віку, послаблює імунну систему. Необхідна кількість сну для кожного визначається індивідуально, але загалом шість годин – це замало, а дев’ять – багато.
  2. Відмовтеся від куріння, пийте алкоголь у помірних дозах. Через ці шкідливі звички може виникнути безліч негативних наслідків для організму. Так, через куріння підвищується в організмі окислювальний стрес.
  1. Давайте організму час на відпочинок. Найкраще буде відкрити для себе якесь хобі. Крім того, ви можете зайнятися медитацією, спробувати йогу або аромотерапію.
  2. Ставте щеплення. Внаслідок вакцинації в організмі людини виробляється необхідна для боротьби з хворобою кількість антитіл.
  3. Загартовувайтесь. Це дозволить тілу звикнути до низьких температур. Також загартовування покращує роботу серця та імунної системи. Тим, хто тільки починає гартуватися, радять включати під час душу холодну воду лише на дві хвилини.
Exit mobile version