Понеділок, 16 Вересня

Багато хто чув про цілющі властивості чаю, але мало хто відчував їх на собі. Цей ніжний та делікатний напій розкриває свої таємниці лише тим, хто вміє правильно його заварювати.

Види чаю

Приготування бадьорого настою – це справжнє таїнство, особливості якого залежатимуть від сорту листя. Саме тому найперші листочки зберігають у собі цілющі властивості. Катехіни, вітамін «С», мінерали, що містяться в настої, мають омолоджуючий, бадьорий і лікувальний ефект.

Улуни, які готують з листя, що пройшли тривалішу ферментацію, відрізняються вираженим смаком з медовими або фруктовими нотками. Це, мабуть, найсмачніші елітні чаї. Вони призначені для уважного, вдумливого та неспішного чаювання. Такий напій дозволяє ефективно схуднути без дієт. Крім того, він допомагає подолати тривожність, позбутися безсоння та набути внутрішньої гармонії.

Сильноферментоване листя, яке знаємо як чорний крупнолистовий чай, робить настій міцним, насиченим і зігріваючим. Цей напій може і тонізувати, і заспокоювати, залежно стану людини.

Окремо стоїть сорт пуер (або земляний чай), секрет якого полягає у тривалому зберіганні. Він знижує холестерин у крові, нормалізує травлення та вважається джерелом молодості. Залежно від сорту пуери можуть знімати тривогу, усувати негативний вплив погоди на здоров’я. Цей чай знімає жар, лікує від застуди. Даний сорт має протверезну дію і нейтралізує шкоду вживання алкоголю.

Заварюємо чай правильно

Приготування практично всіх сортів божественного напою, створеного в Піднебесній, підпорядковується простому закону: чим молодше листя, тим нижча температура заварювання і тим коротший час настоювання.

Так, ніжні весняні листочки зеленого та білого чаю заварюють при температурі не вище 81 г (з розрахунку 2 г заварки на 100 мл), а настоюють напій не більше 1-2 хвилин. Найменша температура становить 60 гр.

За бажання зелений елітний чай можна заварювати кілька разів, і він змінюватиме свій смак, аромат і колір.

Улуни зазвичай готують за тими самими правилами, правда, для деяких сортів вода повинна прогріватись до 90 градусів.

Особливу увагу варто приділити аксесуарам для чаю, наприклад, найкращий смак ви отримаєте, якщо ви приготуєте напій у посуді з глини з товстими стінками.

Пуери заварюють по-різному. Важливо перед приготуванням промити листя, а в деяких випадках їх можна обсмажити.

Традиційно заварювання заливають водою (4 г на 150 мл) при температурі до 90 гр і настоюють трохи більше 3-4 хвилин.

Exit mobile version