П’ятниця, 22 Листопада

Сон – один із найважливіших чинників, які впливають розвиток серцево-судинних захворювань. Наприклад, за словами доктора медичних наук та експерта з поведінки Брук Аггарвал, завдяки здоровому способу життя (що включає хороший сон) можна уникнути більше 80% хвороб серця.

Одне з досліджень, проведених командою вчених разом із Брук Аггарвал з Колумбійського університету, показало, що поганий сон у жінок пов’язаний із гіршим станом серцево-судинної системи.

Сон тісно пов’язані з іншими чинниками, які впливають серце. Згідно з дослідженням Аггарвал, через поганий сон у людини може посилитися потяг до їжі в цілому і до менш корисних продуктів, що містять цукор і насичені жири. А якщо ми їмо шкідливу їжу, то також погано спимо.

Крім того, ті, хто не висипається, має більше шансів на розвиток високого кров’яного тиску. Це також підвищує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань.

Через нестачу сну в організмі може виникнути запалення. А хронічне запалення здатне призвести до серцевих хвороб. Дослідження, проведені експертами з Колумбії, показали, що навіть незначні проблеми зі сном можуть спричинити розвиток запалення в ендотеліальних клітинах, що вистилають вени.

В одному з досліджень, яке тривало п’ять років, вчені також дійшли висновку, що здоров’ю серця корисний регулярний сон. Так, літні, що мають непостійний режим сну, мали майже вдвічі більше шансів зіткнутися із серцево-судинними захворюваннями, ніж ті, у кого режим сну був більш стабільним (тобто вони спали та не спали у встановлений час). Через непостійний режим сну порушується «біологічний годинник» людини, також від цього може залежати пульс, тиск та інші функції, пов’язані з серцем.

Exit mobile version