Середа, 26 Червня

Доброзичливі, банальні, практичні, такі знайомі, але приховані загрози.

Чайник та фільтр для води

З першим все просто: якщо не чистити його регулярно, на стінках і денці утворюється накип. Він не лише псує смак води, брудний чайник також довше закипає. А ще солі, які відкладаються всередині, не є корисними для здоров’я — шкодять ниркам.

З фільтрами для води схожа історія: якщо вчасно не міняти елементи, що абсорбують, вони просто перестають справлятися зі своєю роботою. Виходить, ви п’єте звичайну сиру воду з-під крана. Вона навряд чи небезпечна, але точно не корисна.

Рідні стіни

Точніше, не самі стіни, а їхній «одяг». Шпалери та фарбу потрібно вибирати дуже ретельно. У не надто якісному покритті містяться отруйні речовини, наприклад, бензол або формальдегіди. Токсини, поступово випаровуючись, псують ваше самопочуття: можуть викликати алергію та позначитися на стані здоров’я нирок, печінки та нервової системи.

Найбезпечніші шпалери – паперові. Вони нічого шкідливого не містять. Або інші шпалери з натуральних матеріалів, наприклад бамбукові. А до найотруйніших відносять вінілові.

Подушка

Справа навіть не в тому, що вона може бути неанатомічною. Питання у паразитах, які живуть усередині. Кліщі, наприклад. Помітити їх неозброєним оком неможливо. А полюбляють вони натуральні матеріали: пух, перо.

Кліщі здатні провокувати розвиток різних неприємностей: дерматит, алергія, кропив’янка, навіть набряк дихальних шляхів. А ще прищі.

Фахівці попереджають: подушки потрібно міняти кожні 3-4 місяці, якщо ви алергік, і хоча б раз на два роки, якщо у вас зі здоров’ям усе гаразд. Якщо шкода розлучатися з улюбленим виробом із пера або пуху, його можна віддати в перебірку.

Диван

Навіть меблі можуть бути небезпечними, якщо вони виготовлені з ДСП. Вся справа в клеї та мастиці, які використовують для виготовлення матеріалів для меблів. Вони містять феноли, формальдегіди, фталати, які для здоров’я знову ж таки не корисні.

Виходить, що улюблений диван постійно виточує у повітря отруту, яка може викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, нежить, подразнення очей. Крім того, формальдегід провокує хвороби нирок, серця, мозку. Є і якісний ДСП, який виготовляють за безпечнішою технологією. Але він дорожчий, майте на увазі.

Губка для тіла

Прекрасний спосіб видалити відмерлі клітини шкіри, але це ще й чудове місце для розмноження бактерій. Адже вологе та тепле середовище ванної цього тільки сприяє. Важливо міняти губку для тіла так само часто, як і зубну щітку, а то й частіше.

Якщо цим правилом знехтувати, легко можна підхопити якусь шкірну неприємність, а потім гадати, як так сталося. До речі, в мочалках із натуральних матеріалів бактерії розмножуються набагато менш охоче.

Телевізор

І будь-які інші гаджети, в які ми маємо звичай залипати перед сном. Дивитись телевізор на ніч шкідливо. Штучне світло та надлишок інформації стимулюють наш мозок, і тому ми гірше засинаємо та погано висипаємось. До того ж, через світло страждає вироблення мелатоніну — гормону, відповідального за сон.

Адже недарма медики радять спати у повній темряві. Так що залиште гаджети поза спальнею, а телевізор поставте у вітальні.

Дошка для нарізання

Так, на ній множаться бактерії. І дарма ви вважаєте, що пластикові дошки «корисніші» за дерев’яні. Насправді, пластик – набагато більш сприятливе середовище для розмноження бактерій. У ньому, як з’ясувалося, швидко утворюються мікропори, у яких застрягають залишки продуктів.

Вони, звісно, ​​починають гнити. Тому краще скористатися дерев’яними. Але й їх міняти кожні три-чотири місяці. І не забувайте про золоте правило: різні дошки для м’яса, риби та овочів.

Килимок для ванної

З ним практично та сама проблема, що і з мочалкою. У вологій та теплій атмосфері ванної бактерії на килимку множаться як гриби після дощу. До речі, гриби — буквально — на ньому теж є. Цвіль, спори грибкових захворювань – все залишається на ньому.

Вони можуть викликати не лише хвороби шкіри, а й навіть астму. Тому важливо прати та просушувати килимок так само часто, як і рушники.

Кухонні рушники

4 мільйони на кожний квадратний сантиметр. Такою є концентрація бактерій на кухонних рушниках. Та й на ваших також. Варто протерти рушником стіл, на якому залишилася крапля крові після обробки м’яса або птиці, і бактерії починають радісно гратися.

Деякі їх види викликають розлад кишечника, а деякі висипання на шкірі. Та й прищі теж. Фахівці радять прати рушники у дуже гарячій воді та міняти кожні два місяці.

Гумові іграшки для ванної

Усередині них розмножується пліснява. Так, зовні це все та ж мила жовта гумова качечка, а всередині — огидна колекція мікроорганізмів. Подразнення слизової очей, носа, навіть проблеми зі шлунком – бактерії з гумової качки здатні на все.

До речі, у домі є ще один схожий розсадник мікроорганізмів. Це блендери та кухонні комбайни. У гумових ущільнювачах люблять селитися бактерії і цвіль. Зовні їх зазвичай не видно, та й промити досить складно.

Exit mobile version