Субота, 23 Листопада
  • Венерина мухоловка

Ця хижа рослина полює за допомогою спеціальних двостулкових пасток, які знаходяться на кінчиках листя. Поки воно чекає на видобуток, стулки відкриті. Але варто тільки комахі заповзти всередину і потривожити кілька чутливих волосків на поверхні, як «клітка» миттєво захлопується. Відбувається це за частки секунди.

Після того, як хижа рослина виділяє спеціальні ферменти, щоб отримати з жертви всі поживні речовини. На перетравлення комахи йде кілька днів, а іноді й більше тижня – все залежить від його розміру. Потім пастка знову відкривається, щоб продовжити полювання.

Щоб венерина мухоловка добре росла, їй потрібне розсіяне світло. Тінь та прямі сонячні промені цій рослині протипоказані. Утримувати мухоловку будинку варто далеко від батарей при температурі 10 ° С взимку і 22-25 ° С влітку.

Поливати потрібно регулярно, роблячи це через піддон. Грунт повинен постійно залишатися злегка вологим. Воду бажано використовувати дистильовану. Рослина добре почувається при високій вологості — не нижче 70%. Але краще її не обприскувати, а поставити у миску з вологим керамзитом чи сфагнумом.

  1. Жирянка

У цієї рослини простий пристрій для полювання: його м’ясисте листя покрите особливим слизовим і липким секретом. До нього і приклеюються комахи. Коли жертва спіймана, жирянка виділяє додаткові ферменти її перетравлення. А якщо комаха велика і пручається, листя рослини плавно скручується, не даючи йому вибратися. З дрібним видобутком жирянка справляється і так.

Для нормального зростання рослині потрібна температура 25–28 °С у теплу пору року та 15–18 °С у зимові місяці. Жирянка комфортно почувається при розсіяному освітленні та у півтіні. А від попадання прямих сонячних променів її треба вберегти.

Вологість повітря має бути не нижче 50%. Поливати рослину потрібно регулярно – дистильованою водою через піддон. Земля має залишатися вологою, але не нагадувати болото. Обприскування не потрібні: вони можуть пошкодити листя.

  1. Непентес

Пастки у непентесу досить великі — за кілька десятків сантиметрів завдовжки. Хоча є й мініатюрніші. За формою вони схожі на глеки, які кріпляться до кінчиків листя. У кожного з них є піднесена кришечка – це “посадкова смуга” для комах-жертв. А в природі вони ще й захищають рослину від попадання дощової води.

Комах приваблює запах, який виділяє непентес. Вони заповзають усередину, а вибратися назад по гладких стінах вже не можуть. Рідина, яку містить «глечик», виконує роль шлункового соку та забезпечує перетравлення жертви.

Непентес добре росте при яскравому розсіяному світлі, але не під прямими променями сонця. Комфортна для рослини температура влітку та навесні — 22–25 °С, а взимку та восени приблизно 17–20 °С. При цьому вона не повинна опускатися нижче за 16 °С.

Особливо важлива для цього хижака висока вологість повітря не нижче 75-80%. Без неї «глечики» не розвиваються або відсихають. Тому непентес часто вирощують у флораріумах. Для підтримки вологості використовують, наприклад, змочений сфагнум, часті обприскування або зволожувачі.

Полив влітку має бути рясним, а взимку більш помірним, через піддон. Субстрат у горщику необхідно постійно підтримувати вологим. Воду краще використовувати дистильовану.

  1. Росянка

Ця хижа рослина приваблює комах своїм виглядом. Верхня сторона та краї його листя вкриті виростами з крапельками липкої рідини, схожої на росу (звідси і назва). Коли жертва спіймана, лист починає повільно скручуватися. Після цього він перетравлює комаху за 2-3 дні і розвертається знову.

Росянці потрібне яскраве розсіяне світло. А від прямого сонячного проміння її краще поберегти, інакше на листі з’являться опіки. Літня температура для тропічних видів – 22–30 °С, взимку – близько 16 °С. Для європейських рослин влітку – 20–24 °С, а взимку – близько 12 °С.

Полив має бути регулярним, з використанням дистильованої води — ґрунт не повинен просихати. Вологість повітря необхідна висока – від 70%. Щоб забезпечити її, можна поставити поруч із рослиною ємності з водою або вологим сфагнумом, а також використовувати зволожувач повітря . Обприскувати росичку не варто.

  1. Саррацінія

За способом полювання ця хижа рослина схожа на непентес. Його велике листя-«глечики» спрямовані вгору, а кришка або не прикриває їх зовсім, або робить це частково. Пастки досить яскраві, щоб зацікавити комах.

Приваблює видобуток та ароматний солодкий сік, який виділяють спеціальні залози. Жертви, які падають усередину пастки, легко зісковзують на саме дно, а вибратися вже не можуть. Після цього починається процес перетравлення.

Освітлення сараценії необхідне яскраве – півтінь і особливо тінь цій хижій рослині не підходять. Температура навесні та влітку має бути не нижче 22 °С, а взимку потрібна прохолода – близько 10 °С.

Полив повинен бути регулярним, щоб грунт завжди залишався вологим. Навесні і влітку слід стежити, щоб у піддоні завжди було небагато води. Причому використовувати бажано дистильовану. Вологість повітря рослині потрібна помірна, тож у обприскуваннях необхідності немає.

Exit mobile version