Прасування одягу завжди забирає чимало часу та сил. Тому варто згадати кілька порад, які спростять прасування, а у певних ситуаціях навіть допоможуть його уникнути.
Залишати одяг у пральній машині
Після прання більшість людей не поспішають доставити речі з машинки, припускаючись першої помилки. Якщо речі довго лежатимуть у барабані, з’являться складки, яких можна буде позбутися тільки із застосуванням праски.
Дещо інша історія полягає в тому, що частина людей запускають машинку і вирушають на роботу. А чому б не використовувати функцію «відкладений старт», яка є практично у будь-якій сучасній моделі?
Не струшувати білизну після прання
Наші бабусі постійно струшували білизну перед тим, як повісити її на мотузку для повноцінного сушіння. Подібна дія здавалася безглуздою, але це не так. Якщо перед сушінням добре струсити одяг, на ньому з’явиться менше різних складок. Цей прийом особливо важливо застосовувати для постільної білизни та рушників, адже можна буде уникнути їхнього прасування.
Не брати до уваги тип тканини
Спосіб зберігання речей також важливий. Після прання на вішалки обов’язково варто віщати одяг із наступних тканин:
- Шовк.
- Нейлон.
- Поліестер.
Вони швидко мнуться, тому розміщувати їх на полицях немає сенсу. Якщо розглядати трикотажні речі, їх можна складати на полиці, не боячись, що вони помнуться.
Неправильне сортування речей
Є просте правило: якщо річ використовується постійно, вона має діставатися без будь-яких проблем. Можна згадати поширену ситуацію: людина намагається дістати річ на верхній полиці, через що інші речі падають або просто змінюють своє становище під час зберігання. У шафі місце необхідно організувати таким чином, щоб речі було легко діставати за необхідності.
Не враховувати фасон
Фасон одягу слід враховувати, коли речі розподіляються на полицях. Можна згадати кілька особливостей:
- Тонкі кофти не можна складати навпіл у довжину, адже в цьому випадку прямо посередині з’явиться складка, яку доведеться прасувати в поспішному порядку.
- Схожа історія із класичними штанами. Їх потрібно вішати на плічка, використовуючи прищіпки.
- Футболки потрібно складати чітко за інструкцією. У мережі можна знайти багато уроків.
Розміщуючи речі, слід завжди враховувати фасон та виявляти раціональність. Також нерідкі ситуації, коли річ розміщується в невеликій шафі, через що вона меніться.
Складати ліфчики навпіл
Багато дівчат складають бюстгальтери навпіл і відправляють у ящик на тривале зберігання. Подібна звичка призведе до того, що чашки почнуть деформуватися, а наповнювач почне поступово збиватися. А коли ліфчик деформується, він залишатиме відповідні сліди на одязі.