П’ятниця, 22 Листопада

Яєчна шкаралупа складається з карбонату кальцію (95%), карбонату магнію (1%), невеликої кількості фосфору, кремнію, магнію, селену, натрію, міді, цинку, калію, молібдену та інших мінералів. Це цінний продукт, який викидати – недозволена розкіш, особливо власникам підсобних господарств. Щоб заготовити та зберігати шкаралупу, потрібно її просто висушити та подрібнити. 

Існує щонайменше 7 причин це зробити.

1. Харчова добавка для курей. Дрібноподрібнену шкаралупу зазвичай додають у корм курам для стимуляції яйцекладки та збільшення міцності шкаралупи яєць. Щоб шкаралупа була товста і не тріскалася при найменшому впливі, птахи потребують великої кількості кальцію. Можна, звичайно, купувати спеціальні добавки, але найкращим варіантом є саме шкаралупа, тому що в ній містяться всі необхідні елементи. 

Її потрібно подрібнити на порошок і підмішувати в корм, або подрібнити на невеликі шматочки і розсипати там, де курям зручно її клювати.

2. Натуральне підживлення. Яєчна шкаралупа є джерелом багатьох поживних речовин, а високий вміст кальцію покращує властивості ґрунту. Кальцій нейтралізує кислоти, підвищує розчинність поживних речовин у ґрунті, сприяє зростанню коренів та проростанню насіння, зміцнює клітини рослин, підвищуючи тим самим опірність до хвороб та шкідників. 

Чим дрібніше перемолота шкаралупа, тим швидше вона розкладається в землі і починає свою «роботу». Якщо змішати шкаралупу з кавовою гущею, добриво буде ще ефективнішим.

3. Профілактика вершинної гнилі. Прямим наслідком нестачі кальцію у ґрунті є вершинна гниль, яка проявляється на кінчиках плодів. Вражає в основному помідори, перець та баклажани, рідше огірки та кабачки. Ось чому варто додати яєчну шкаралупу в ґрунт при посадці розсади та використовувати її як натуральне добриво у теплицях.

4. Рідке добриво. 2 ст. ложки подрібненої шкаралупи потрібно настояти в 5-6 літрах води на добу. Поливати рослини під корінь.

5. Поліпшення компосту. Яєчна шкаралупа є відмінним інгредієнтом для компосту, оскільки збагачує кальцієм. Але не потрібно кидати цілі шкаралупки, тому що для розкладання знадобиться кілька років. Їх потрібно добре подрібнити, щоб дощові черв’яки та мікроорганізми швидше переробили дрібні фракції.

6. Склянки для посіву. Для деяких трав (наприклад, крес-салат) ідеально підходить посів у яєчній шкаралупі. У половинки шкаралупи потрібно насипати субстрат та посіяти туди насіння. У такий же спосіб можна пророщувати насіння огірків, капусти, перцю та інших овочів. При висадці в ґрунт потрібно лише роздавити шкаралупу, щоб вона тріснула у кількох місцях.

7. Захист від слимаків. Можна спробувати використовувати яєчну шкаралупу як захист овочів та квітів від слимаків. Для їх м’яких тіл гострі краї шкаралуп є серйозною перешкодою.

Яєчна шкаралупа завжди знадобиться у господарстві. Тому дбайливий господар ніколи не викине цей цінний продукт, а висушить і зберігатиме доти, доки не прийде час його використовувати.

Exit mobile version