Вівторок, 14 Травня

Вважається, що квіти у спальні – не найкраща ідея, оскільки там не повинно бути занадто багато рослин, які поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ вночі. В результаті погіршується якість сну. Насправді це лише напівправда — кімнатні рослини не такі сильні. Крім того, ви можете вирішити вирощувати види зі зворотним фотосинтезом. Поодинокі і досить не надто ефектні рослини варто розмістити в спальні. Тут потрібна розслаблююча атмосфера. Є види, які очищають повітря від шкідливих речовин, борються із зростанням цвілі і спор, збагачують повітря киснем.

У спальні варто вирощувати рослини, які характеризуються зворотним фотосинтезом, тобто вони виробляють кисень вночі. Тоді доглянуті екземпляри не тільки не зашкодять (навіть мінімально), але й допоможуть вам краще спати, наситить організм киснем та зволожують повітря.

Не можна забувати про основний принцип аранжування квітів для спальні. Великі рослини слід розміщувати тільки в просторих спальнях. У невеликих кімнатах достатньо 1-2 примірників, наприклад, розставлених на підвіконні. Також краще уникати сильно пахнучих рослин у спальні, оскільки вони можуть викликати алергічні реакції.

Є група кімнатних рослин, які особливо варто мати в спальні, адже вони вночі поглинають вуглекислий газ і віддають кисень.

1. Алое вера (Aloe vera)

В домашніх умовах культивується більше десятка видів. Одними з найпопулярніших квітів для спальні є алое деревоподібне і алое вера. Сукулент зазвичай виростає до 1-1,5 м у висоту. Його можна обрізати, щоб отримати гарну звичку та обмежити зростання.

Алое краще поставити на підвіконня або біля вікна. Вночі виробляє кисень, фільтрує повітря і додатково добре його зволожує. Добре виглядає в сучасних інтер’єрах. Вид легко вирощувати. У період вегетації поливають 1-2 рази на тиждень, взимку рідше. Кожні кілька тижнів його варто підгодовувати добривами для сукулентів . Взимку любить помірно прохолодні температури. Якщо його поставити на вікно, будьте обережні з зимовою вентиляцією. Навіть невеликий заморозок може його знищити.

2.Сансевієрія гвінейська (Sansevieria trifasciata)

Типовий сорт виростає до 1 м у висоту. Сансевієрія має жорсткі, шаблеподібні, прямостоячі листя. Довголисті сорти добре виглядають розставленими на підлозі або шафах. На підвіконні краще вирощувати ті, у кого короткі широкі листки. Добре росте навіть в затінених кімнатах. Він виробляє велику кількість кисню, також вночі. Це один з найпростіших у вирощуванні видів. Його потрібно тільки систематично поливати і кожні кілька років пересаджувати в більший горщик.

Сансевієрія дуже стійка до суворих умов вирощування: відмінно переносить сухе повітря, хоча і любить сонячні місця, але добре росте і подалі від вікна. Найкраще вона почувається в теплих приміщеннях. Влітку поливають помірно, взимку – помірно. Для цього можна використовувати водопровідну воду, адже рослина любить кальційв субстраті. Влітку його можна підгодувати добривами для кактусів. Сансевієрію пересаджують рідко, бажано тільки тоді, коли коріння розбивають горщик. Субстрат повинен бути грубозернистим, з шматочками каменів, без торфу. Занадто низька температура і надлишок води в субстраті викликають загнивання кореневої шийки.

3. Дендробіум (Dendrobium)

Ця орхідея досягає 30-50 см у висоту. Має товсті шкірясті листя. Квітки дрібні, дзвіночкові, зібрані в довге суцвіття. Час цвітіння і забарвлення квіток різноманітні. Орхідея Дендробіум добре виглядає в сучасних приміщеннях. Варто розмістити його на відкритому місці. Можна вирощувати в перевернутих горщиках – догори дном.

Виростити орхідею досить складно. Потрібне світлове положення з розсіяним світлом і високою вологістю. Поливати його потрібно помірно. Важливою процедурою є щоденне обприскування. У спальні варто встановити зволожувач повітря. Це піде на користь і рослині, і домочадцям.

4. Фаленопсис (лат. Phalaenopsis)

Фаленопсис – один з найвишуканіших видів орхідей. Ця ніжна рослина любить стояти на світлих місцях (але не на сонці). Фаленопсис ненавидить зміни місця. Турбуватися про Фаленопсис не так складно, як здається: рослину поливають, коли її грунт висохне.

5. Різдвяний кактус (Zygokaktus) чи Великодній кактус (Rhipsalidopsis gaertneri)

Кактуси схожі один на одного. Вони розрізняються за термінами цвітіння і будовою квітки. Квітки різдвяного кактуса менші (3 см в діаметрі), мають короткі тичинки, їх пелюстки загострені. Їх можна вільно розташовувати. Однак найкраще вони виглядають на підвіконні в спальні. Вони не повинні рости там, де їх будуть часто торкатися. Їх квіти ніжні і легко опадають.

Стандартне вирощування – як і інші кактуси і сукуленти. Однак вони вимагають регулярного поливу і підгодівлі в період цвітіння. За кілька тижнів до цвітіння їх потрібно помістити в прохолодне місце. Взимку різдвяний кактус найкраще себе почуває при температурі 10-15 o C. Більшу частину року поливають дуже помірно, а при появі квіткових бруньок – трохи рясніше. Якщо стоїть в теплому інтер’єрі (вище 22 o C) і рясно поливається – не цвіте. Він не любить переборщувати. Найкраще це робити тільки тоді, коли з горщика вийшли корінці. У період цвітіння його можна підгодувати добривом для кактусів 2-3 рази.

6. Каланхое (Kalanchoe thyrsiflora)

Каланхое — чистокровний сукулент, рекомендований для спалень, простий у вирощуванні, не вимагає багато догляду. Догляд: закоханий у сонце (мін. темп. 16 °С), бажаний помірний полив. Білуватий наліт на листках захищає рослину від перегріву.

7. Філодендрон (Philodendron)

Філодендрону потрібна опора у вигляді мохового стовпа, любить стояти в тіні, вимагає помірного поливу.

Exit mobile version