Середа, 26 Червня

Квартира може розповісти про вас набагато більше, ніж ви могли собі уявити. Тому, щоб не потрапити в халепу і не уславитися, м’яко кажучи, бідною людиною, просто огляньте уважно дім і позбавтеся тих речей, які здешевлюють і псують весь інтер’єр.

Великі дзеркала та меблі із дзеркальними поверхнями

Професіонали своєї справи нікому не радять купувати великі дзеркала, обрамлених оригінальними рамами, стверджуючи, що наявність подібних дзеркал у дивних та незвичайних місцях вульгарна, у всіх сенсах цього слова. Та й бажання розглядати себе у всіх ракурсах також, погодьтеся, не зовсім нормально.

Особливо жахливо виглядає дзеркало на стелі у спальній кімнаті. Або шафа-купе із дзеркальними дверцятами там же. Дзеркальні меблі взагалі жахливо непрактичні, адже важко уявити собі людину, яка буде з ранку до ночі полірувати скло або глянсову поверхню, щоб позбутися відбитків, пилу та інших забруднень.

Немає нічого більш гнітючого, ніж заляпане полірування, яке просто кричить про неохайність господаря і дешевизну інтер’єру.

Атласна постільна білизна

Хто вигадав, що атласна постільна білизна — ознака розкоші? Насправді всі фахівці твердять в один голос, що дійсно забезпечені люди ніколи не покриють своє ліжко подібним несмаком і віддадуть перевагу якісним екземплярам, ​​виконаним з бавовни, льону або суміші цих двох матеріалів.

А ось справді добрий шовк — це інша справа. Правда, він ще й дуже дорогий.

Безліч плюшевих іграшок

Запам’ятайте, що плюшеві іграшки допустимі лише за наявності дітей. Та й то лише до певного віку. Ліжко дівчини-підлітка, посипане м’якими ведмедиками та іншими тваринами, викликає швидше не розчулення, а подив. До того ж це додатковий пилозбірник, а пил, як відомо, призводить до різних захворювань.

Дизайнери інтер’єру застерігають від подібних покупок (адже більшість подібних іграшок виглядають дешево і банально) і радять позбавлятися цих дрібниць відразу ж, як тільки ваша дитина виросла. Наприклад, можна зібрати всіх пухнастиків і віднести до дитячого будинку.

Друк на полотні та репродукції відомих картин

Фейк, яким би майстерно виконаним він не був, залишається лише підробкою, яка нітрохи не красить ваш інтер’єр (і вас у тому числі). Що стосується друку на полотні, що стало популярно останнім часом, то навіть сама приголомшлива картина стане потворною дешевкою, якщо вона не розміщена в ідеальній рамі.

Дизайнери нагадують, що жодна людина з вищого суспільства або той, хто розуміється на стилях і трендах, не повісив би у себе на стіні цю річ, відшукавши її на прилавку всюдисущого салону меблів.

До речі, постери та слогани в рамках дизайнери називають одним із найпотворніших трендів в інтер’єрі. Адже це такий популярний прийом!

Велика кількість декоративних подушок

Декоративні подушки звичайно мають право на існування, але в обмеженій кількості. На диванах подібний аксесуар виглядає непогано, але ліжко, на якому височіють різнокаліберні подушки, віддає нафталіном і давно вже не є трендом.

Вицвілий текстиль і старомодна оббивка

Вицвіла оббивка на дивані, яким би улюбленим він вам не був, виглядає жахливо і здешевлює не тільки цей предмет меблів, але і весь інтер’єр. Те саме стосується принтів та візерунків, які вийшли з моди ще кілька років тому.

Це не означає, що потрібно викидати свого улюбленця – достатньо змінити оббивку, замовити стильний чохол або гарний плед. І бюджетно, і перетворить кімнату!

Посуд зі сколами

Це просто нікуди не годиться — хоч із погляду гарного смаку, хоч за правилами феншуй. Сколотий посуд потрібно просто викинути. Жаль, звичайно, але це точно не та річ, яку варто берегти. Оточувати себе гарними гармонійними речами – це один із проявів турботи про себе. А інакше до пластикових тарілок на кухні недалеко.

А що кажуть дизайнери?

Якщо говорити про базові речі, які найсильніше здешевлюють інтер’єр і відразу впадають у вічі, то, по-перше, це старий підхід до ремонту. Наприклад, натяжні стелі, наливні підлоги під керамічну плитку (покриття з полімерної суміші наноситься наливом, вирівнюючи поверхню. — Прим. ред.), різні 3D-підлоги (вбудована текстура або малюнок в основному полотні. — Прим. ред.) з комахами, дельфінами тощо.

По-друге, ненатуральні матеріали: всіма улюблені пластикові панелі, імітація під дерево чи метал. Зараз дизайнери дотримуються тенденції «природа в будинку», коли використовуються її елементи. Тому важливо, щоб була присутня саме натуральність.

По-третє, перебір із яскравими кольорами теж може помітно погіршити інтер’єр. У своїй роботі дотримуюся наступного співвідношення: 80% базових кольорів (сірий, бежевий, коричневий, чорний, білий) та 20% – це яскраві акцентні плями. Їх треба використовувати, але лише дозовано! І в таких предметах, які можна замінити, коли вони встигнуть набриднути. Наприклад, текстильні предмети: штори, подушки тощо.

Ще одна дуже важлива річ, яка взагалі не відноситься до такого поняття, як дизайн –однотипні елементи меблевого гарнітура. Виробники спеціально випускають такі комплекти, щоби споживач купив і не замислювався ні про що.

Але насправді все це виглядає, скажімо так, по-звичайному. Зазначимо, що зараз особливої ​​популярності набуває стиль еклектика, де завдання дизайнера — поєднати непоєднуване. Тому сміливо експериментуйте, але з розумом!

Exit mobile version