Субота, 23 Листопада

У чайному листі містяться таніни — фенольні сполуки, які надають завареному чаю терпкий смак. А також алкалоїди, зокрема, теїн. При заварюванні листя ці речовини виходять назовні, а потім вступають у реакцію одна з одною під дією високої температури. 

Коли температура води падає, знижується розчинність сполук. Саме тому на поверхні чаю, що охолонув, утворюється блискуча плівка з нерозчинених танінів і теїну. Потрапляючи на стінки посуду, ця плівка утворює наліт, який потім дуже важко видалити. 

Особливо проблематично відмити термос, адже він має вузьку колбу, в яку неможливо дотягнутися рукою та потерти місце утворення нальоту губкою. Щоразу на стінах осідає все більше нальоту, а відчистити його стає все важче.

Але є прості способи прибрати навіть старий чайний наліт.

Спосіб перший: лимонна кислота

Засипте в термос одну-дві столові ложки лимонної кислоти, залийте окропом і залиште на 10-15 годин. Термос потрібно іноді збовтувати. Після відведеного часу злийте воду і прополощіть колбу всередині теплою чистою водою.

Якщо є йоржик для пляшок, потріть ним стінки, змочивши ворс у кислій воді.

Плюс цього в тому, що кислота видаляє також вапняний наліт, який утворюється при постійному впливі жорсткої води.

Спосіб другий: оцет

Оцет діє так само, як і лимонна кислота. Його потрібно залити в термос, розбавити гарячою водою та залишити на кілька годин. А потім промити колбу йоржиком для пляшок і виполоскати гарячою водою. Оцет з водою розводиться у пропорції 1:3.

Спосіб третій: сода

Харчова сода вмить прибирає наліт від чаю з посуду. Потрібно лише розвести її водою до стану густої кашки, змочити у цьому засобі губку та потерти забруднене місце. Проблема термоса в тому, що дістатись його внутрішніх стінок рукою неможливо. Але можна використовувати для цієї мети стару зубну щітку, нанісши содову пасту на щетину. Також деякі умільці закріплюють губку для посуду на паличку потрібної довжини і в такий спосіб миють термос.

Спосіб четвертий: “Кока-кола”

Багато людей давно вже не сприймають “Кока-колу” як напій, зате регулярно використовують її як засіб для чищення. Щоб відмити термос, потрібно закип’ятити напій та залити його у колбу. Залишити на 12 годин.

Спосіб п’ятий: лимон

Один лимон подрібніть у блендері разом із шкіркою, перекладіть у термос, залийте окропом і залиште на 10-12 годин. Вміст ємності необхідно час від часу збовтувати. Потім вилийте вміст термоса та промийте його чистою водою.

Цей метод хороший не лише тим, що прибирає чайний наліт. Ефірні олії, що містяться в шкірці лимона, усувають запах плісняви ​​та затхлості, які часто з’являються у колбі.

Exit mobile version