Субота, 4 Травня

Якщо на картоплі починають з’являтися паростки, це говорить про те, що вони готові до посадки. Зазвичай це відбувається у березні чи квітні. Однак за порушення правил зберігання відростки можуть з’явитися у січні чи лютому.

Правила зберігання картоплі

При зберіганні картопля виділяє кисень і поступово витрачає крохмаль. Швидкість хімічних процесів у картоплинах насамперед залежить від температури. Надалі крохмаль перетворюється на цукор, який поступово окислюється. При цьому виділяється вуглекислий газ та вода. Під впливом цих процесів буруньки починають набухати та проростати.

Якщо у підвалі занадто тепло, то овочі обов’язково почнуть проростати. Для зберігання картоплі важливо вибирати темне місце.

З якими культурами краще зберігати картоплю

Фахівці стверджують, що картопля не любить сусідство з іншими городними культурами. Її краще розміщувати окремо. Винятком у цьому випадку стане лише буряк та редька. 

Буряк добре вбирає вологу. Також він дозволяє картоплі набагато довше зберігати смакові якості. Деякі городники кладуть у ящики з картоплею редьку. Цей овоч також здатний вбирати вологу.

Запобігти утворенню буруньок можна за допомогою лаванди та розмарину. Ці трави можна розташувати у ящиках із картоплею. Температура у підвалі не повинна перевищувати +7 градусів. Якщо температура буде вищою за цей показник, то активно почнуть з’являтися паростки.

Як уникнути появи паростків

Існує кілька простих способів, які допоможуть запобігти появі паростків на картоплі. До найпопулярніших способів відносять:

  1. Овочі рекомендується зберігати у темному приміщенні. Вони мають бути захищені від попадання світла.
  2. При зберіганні слід намагатися підтримувати температуру від 2 до 6 градусів.
  3. Картоплю не рекомендується зберігати з іншими городними культурами.
  4. Уповільнити природні процеси в картоплі можна за допомогою ефірних олій. Для цього достатньо просочити невеликий шматочок марлі олією та покласти його в ящик, де зберігається картопля. Оновлювати марлю потрібно в міру висихання.

Це найпопулярніші поради від досвідчених городників, які запобігають появі паростків на бульбах.

Особливості зберігання картоплі у підвалі

Більшість дачників зберігають картоплю у підвалі, оскільки це найкраще місце для зберігання. До основних секретів тривалого зберігання відносять:

  1. Ранні сорти починають проростати набагато швидше. Їх рекомендується вживати насамперед. Закладати на тривале зберігання найкраще лише пізні сорти.
  2. Передбачте вентиляцію у підвалі. Якщо природна вентиляція не справляється з поставленими завданнями, то в цьому випадку необхідно організувати примусову систему.
  3. Картоплини необхідно містити у невеликих ємностях. Дачники рекомендують користуватися дерев’яними ящиками.
  4. Перед закладкою овочів на зберігання потрібно здійснити дезінфекцію. При цьому важливо щомісяця оглядати овочі та викидати гнилі.
  5. У ящики з картоплею можна покласти трохи шкірок цибулин.

Прості правила допоможуть зберегти картоплю. Також можна запобігти появі паростків.

Exit mobile version