Вівторок, 26 Листопада

Наближається літо, і так хочеться знову відчути аромат та смак свіжих ягід! Складно знайти дачника, у якого не росте малина, адже смак цих ягід – один з найулюбленіших.

Власники ділянок діляться на два типи: в одних садівників ця ягода майже не росте або врожай дуже маленький, інші збирають ароматні ягоди відрами. Є основні секрети вирощування малини, які дозволять досягти великого врожаю навіть з невеликої кількості посаджених кущів.

Перший секрет – вибір місця для посадки малини

Для малини слід вибирати добре освітлений сонцем куточок. Якщо садівник має ділянку з близьким заляганням ґрунтових вод, то потрібно постаратися підібрати правильне місце. Малина – це той напівчагарник, який досить вимогливий до вологи, але при цьому погано росте на заболоченій землі.

Якщо дачник тільки збирається закласти малинник, то можна вибрати невелике місце в частині саду, де земля не культивована і розбити невелику грядку. За рахунок того, що грядка буде оточена не культивованою, а дерновою землею, то коріння розростатися далі ділянкою буде досить складно.

Другий секрет – підживлення малини

Ця вітамінна ягода дуже любить внесення підживлення! При закладці малинних гряд на дно ями (приблизно 30-40 см) можна внести кору дерева (крім хвойних порід). Перегниваючи, це природне добриво забезпечує живленням кущики на довгі роки.

Якщо застосування кори з особистих міркувань недоречно чи немає можливості її дістати, можна використати альтернативні варіанти: різні трав’яні настої, компост, органічні або мінеральні добрива.

Внесення підживлення необхідно, оскільки даний чагарник дає багато прикореневої порослі в тому випадку, коли не залишиться живлення в грунті і рослина починає шукати кращі місця.

Третій секрет – мульчування малини

У багатьох дачників устояла думка, що малина все стерпить і ягода буде в будь-якому випадку. Однак ця думка помилкова. Складно переоцінити користь цього агротехнічного прийому, оскільки мульча запобігає передчасному висушенню, захищає ґрунт від постійних прополок, земля залишається пухкою.

Четвертий секрет – обрізання малини

Дана порада буде застосовна саме до літніх, а не ремонтантних сортів. Як тільки молоді пагони малини (які дадуть урожай наступного року) досягнуть 1,5-1,6 м, потрібно обрізати верхівку. Починається зростання бічних гілок, у яких формується додатковий врожай ягід.

Всі пагони, що відплодоносили, слід обрізати під нуль, але тільки з пожовтінням листя. Після збирання врожаю у стеблах продовжується накопичення цукрів, які допомагають перезимувати кореневій системі.

Зелений лист говорить про те, що в рослині ще триває процес фотосинтезу, лист насичує коріння корисними речовинами. Обрізавши пагони передчасно, ризик нанести великий стрес рослині.

Ось такі нехитрі, але водночас важливі поради. Варто подарувати цій ягоді трохи турботи та любові, як вона відплатить сповна!

Exit mobile version