Понеділок, 25 Листопада

Лікарі запевняють – температура та вологість у приміщенні – дуже важливі показники, які впливають не лише на наше фізичне, а й психічне здоров’я. Є дані, що надто сире або надто вологе повітря вдома або на роботі на 25% підвищує сприйнятливість до стресових ситуацій.

То яким же має бути рівень вологості, щоб рідше хворіти і як виправити становище, якщо провітрювання та зволожувачі не допомагають?

Вологість взимку та влітку

Вологість у приміщеннях має підтримуватись на рівні 40-60%. Це оптимальні значення для якісного стану організму людини у приміщенні.

Відсоток вологості варіюється в залежності від пори року та того, для яких цілей використовується приміщення.

Так, у холодну пору року оптимальна вологість приміщення у житловій кімнаті становить 30–45%, а в теплу пору року – 30–60%. У приміщенні для відпочинку та навчальних занять оптимальною є вологість 30-45%. Підтримувати вологість на цьому рівні можна за допомогою парогенераторів та вентиляції.

Вологість повітря та ризик захворіти

За оптимальної вологості повітря не лише легше дихається у приміщенні, але й на 25% знижується сприйнятливість до стресових ситуацій. При зниженні відносної вологості повітря нижче 40% підвищується ризик захворіти на ГРВІ, так як знижується зволоженість слизових оболонок очей, носової порожнини, внаслідок чого на слизовій оболонці фіксуються вірусні агенти. Якщо ж вологість повітря у приміщенні становить 40-70%, то знижується передача вірусів повітряно-краплинним шляхом. Віруси осідають на поверхні і не можуть пересуватися з потоком повітря.

Підвищена вологість у приміщенні також небажана.

Якщо відносна вологість повітря перевищує 80%, то починають розмножуватися плісняві гриби та пилові кліщі, які спричиняють розвиток алергічних реакцій. При підвищеній вологості з ламінату, фанери, деревоволокнистих плит та ізоляційних матеріалів виділяється токсичний газ формальдегід, який спричиняє дискомфорт, першіння у горлі, печіння в очах, кашель, нудоту та появу подразнення на шкірі.

При підвищеній вологості знижується потовиділення з поверхні шкіри, що може призвести до перегріву організму та розвитку теплового удару.

Вирішуємо проблему

Як підтримувати комфортний рівень вологості у себе вдома? По-перше, цей рівень спочатку потрібно зафіксувати. Зараз на ринку багато кімнатних датчиків для відстеження параметрів. По-друге, залежно від ситуації вживати заходів: 

  • ставити систему зволоження, якщо недостатньо вологості у приміщенні. Це можуть бути кімнатні зволожувачі або мультизональна централізована система зволоження. 
  • забезпечити хороший повітрообмін (приплив свіжого повітря та видалення насиченого вологою), якщо в кімнаті чи ванній сиро. Тут буде потрібна установка повноцінної системи вентиляції, або установка провітрювачів, витяжних вентиляторів. 
  • усунути причину утворення конденсату на вікнах. Найчастіше це пов’язано з поганою теплоізоляцією, необхідно усунути так звані містки холоду.

Ще один важливий фактор для підтримки здоров’я та гарного самопочуття у вашому будинку – це температура повітря. Але якою вона має бути? Так, наприклад, лікарі зазначають, що у приміщенні, де людина спить, може бути трохи прохолодніше, ніж в інших.

В спальні оптимальна температура повітря – 19-20 градусів. Також, висока вологість та температура повітря у квартирі можуть бути небезпечними для людей з хронічними захворюваннями легеневої, серцево-судинної, кістково-м’язової систем.

Exit mobile version