Субота, 28 Вересня

Зіпсувати квашену капусту виявляється простіше, ніж це можна собі уявити. Одна справа, коли вона стає м’якою або пересоленою. Друге питання, коли заготівля раптом починає змінюватися у кольорі, наприклад, темніти. Тут уже не до рецептури. Незрозуміло, чи можна залишати вміст і їсти.

Чому капуста потемніла

Незважаючи на просту технологію приготування, підводять господарок незначні деталі.

  1. Отже, якщо раптом вміст банки став сірим, то винна може бути сіль. Вона має нейтралізувати патогенні мікроорганізми, діє як консервант. Тож без солі ніяк. Використовується тільки сіль, без добавок. Йодована, гімалайська або спеціальна для засолювання непридатна.
  2. Друга причина також полягає в солі, але тільки в кількості. Нестача солі загальмовує процес бродіння. Надлишок знищує корисні бактерії, від яких залежить процес. Тому на 1 кг капусти потрібно взяти 20-24 г солі.
  3. Також можуть зіпсувати всю страву і температура та термін бродіння. Тому капуста доходить до кондиції у приміщенні за температури 17-24 градуси тепла. В цьому випадку їй достатньо 2-3 дні і можна буде прибирати заготовку на зберігання. Далі починається так зване «дображування» за нульової температури.
  4. Але якщо всі рекомендації дотримані з точністю, а капуста все одно потемніла, швидше за все винна невідповідна ємність. Краще використовувати скляні банки, емальовані каструлі або посуд з нержавіючої сталі, але не алюмінієвий або з пошкодженною емаллю.

Якщо капуста потемніла через розвиток патогенних мікроорганізмів, то для споживання вона не придатна.

Exit mobile version