Неділя, 19 Травня

Відомо, що навіть закоренілі скептики часом плюють через ліве плече, побачивши жінку з порожнім відром, і хапаються за гудзик, коли чорна кішка перебігає дорогу. Про всяк випадок… Чи вірити в прикмети — це особистий вибір кожного, але, щоб зробити його усвідомлено, пропонуємо вникнути в суть явища і спробувати його пояснити.

Як приклад візьмемо забобони, пов’язані з одягом, тому що ця категорія прикмет є чи не найбільшою.

До речі, ви коли-небудь думали про те, чому трепет частіше викликають саме маніпуляції з особистими речами? Скептики, напевно, скажуть, що всі прикмети родом із минулого, коли трепетне ставлення до одягу диктувалося простими нормами гігієни.

Езотерики заперечать і пояснять усе дією енергії, яку саме одяг, що знаходиться ближче до тіла, вбирає особливо ретельно. Щоб зберегти об’єктивність, ми спробували пояснити кожну з прикмет відразу з двох позицій.

Одягати чужий одяг

Вважається, що, впускаючи у свій гардероб речі іншої людини, ми навертаємо на себе лихо. Особливо ризики зростають, якщо дарувальник невідомий чи навпаки дуже близький, але його доля незавидна. Найнебезпечніше доношувати речі за людьми, яких уже немає в живих.

Головний ризик — повторити сценарій життя людини, що пішла. Окрема категорія – прикраси. Забобонні люди радять не приймати в дар ношені кільця та натільні хрести, а також у жодному разі не підбирати втрачені.

Нейтралізувати шкоду можна, освятивши речі в церкві або вдавшись до іншого ритуального обряду.

За часів, коли одяг був задоволенням дорогим, його, зрозуміло, доношували. Однак ця практика була згубною з точки зору гігієни, дотримання якої в пору низького розвитку рівня медицини, було по-справжньому життєво важливо. Простіше кажучи, одягаючи чужий одяг, люди могли легко заразитись небезпечною хворобою. І, звичайно, особливо ризиковано було забирати речі померлого, адже причиною сумного фіналу часто ставала чума, тиф чи інші хвороби, що легко передаються через одяг.

Люди, схильні до езотерики, скажуть, що цей забобон небезпідставний, оскільки речі людини зберігають її енергетику. Відповідно, надягаючи їх, людина приміряє чужий сценарій життя.

Це небезпечно з двох причин. По-перше, сценарій може бути не найкращим. По-друге, великий ризик енергетичного конфлікту, коли особисте біополе пригнічуватиметься чужим. Ця теорія добре пояснює й те, чому в зоні особливого ризику знаходяться натільні прикраси, вони зберігають максимум енергетики людини (особливо кільця). Стає зрозуміло і те, чому «протиотрутою» забобонні люди вважають проведення різних ритуалів. Їхня фактична мета: вигнання сторонньої енергії.

Носити речі навиворіт і задом наперед

Цей забобон дуже неоднозначний. Коли річ одягнена незвично, це може бути як хорошим знаком, так і поганим. Вважається, що все залежить від того, спеціально чи випадково людина здійснила цю гардеробну маніпуляцію.

У першому випадку вивернутий навиворіт або одягнений задом наперед одяг – до успіху; у другому – до біди. Тобто практика неправильно одягати річ із наміром є певним ритуалом, який має допомогти досягти успіху в якійсь справі. Незапланований акт – сигнал про те, що варто поберегтися. У народі в такому разі зазвичай кажуть: битим будеш.

Людині, яка випадково одягла річ навиворіт, радять зняти її і кинути на підлогу. Якщо ж зробити це неможливо, рекомендуються попросити стороннього три рази поплескати вас по спині чи плечі.

Надягаючи річ навиворіт, людина викидає на вітер особисту енергію

Цей забобон також можна пояснити з двох позицій: історії гігієни та теорії енергій. У давні часи вивернутий навиворіт одяг міг бути банально небезпечний для здоров’я, тому що тіло стикалося з поверхнею, що є розсадником бактерій. Варто пам’ятати про те, що речі прались досить рідко.

Інша версія говорить про те, що селянин, що одягнув сорочку навиворіт або задом наперед, міг бути «битим» паном, оскільки вбрання повідомляло господареві, що холоп напередодні багато випив.

З погляду езотерики, надягаючи річ незвичним способом, людина порушує процес циркулювання енергії. Зокрема, вивертаючи одяг натільною стороною нагору, вона викидає на вітер особисту енергію, стаючи вразливою.

Той факт, що навмисні маніпуляції приносять удачу, пояснюється тим, що людина «вивернуту навиворіт» енергію використовує як щит. В даному випадку працює принцип усвідомленості.

Прати одяг, не вивертаючи

Від людей похилого віку часто можна почути фразу про те, що, не вивертаючи, перуть тільки речі людей, яких вже немає на світі. Здоровій людині подібна маніпуляція може завдати шкоди. Іншими словами, таке прання — до хвороби. Також вважається, що сушіння вивернутого навиворіт одягу є оберегом від пристріту.

При недотриманні правила одяг забобонні господині радять випрати повторно.

Скептики скажуть, що в основі цього ритуалу лежить просте бажання випрати одяг ретельніше. Вивертаючи речі навиворіт, господині мали більше шансів обробити від бруду її нижню частину. Езотерики додадуть до цього висновку такі міркування: одяг збирає на себе не тільки позитивну, а й негативну енергію, тому вивітрювання її стратегічно важливе для аури.

Зашивати, не знімаючи річ

Кожен із нас хоч раз у житті намагався зашити щось, полінуючись заздалегідь зняти річ, і напевно в цей момент чув: «Пам’ять зашиєш!» Зрозуміло, ці слова мали прозвучати з вуст мами чи бабусі. Крім іншого вважається, що цей акт може спричинити й інші неприємності та невдачі.

Щоб нейтралізувати дію прикмети, забобонні бабусі зазвичай радять взяти в рот нитку.

Заради об’єктивності слід зазначити, що в давні часи користуватися колюче-ріжучими предметами було апріорі небезпечно. Зокрема, голки з незагартованого металу, пошкодивши шкірний покрив, могли спричинити зараження крові та закономірний летальний кінець.

Чи варто дивуватися з того, що шити одяг на тілі вважалося поганою прикметою? Тим часом з езотеричної точки зору шкода голки пояснюється тим, що будь-який метал — найсильніший провідник енергії. У разі, якщо вона негативна, пошкодивши себе, людина ризикує особистим біополем.

Купувати на останні гроші

Якщо ви купуєте одяг або взуття, в гаманці обов’язково повинні залишитися гроші, інакше ці обновки спричинять фінансові проблеми. У таких випадках кажуть: доки річ носитиметься, бути людині бідною.

Люди, які вірять у прикмети, пов’язані з грошима, радять про всяк випадок зберігати в таємній кишені гаманця монету. Таким чином, формально ви завжди залишаєтеся при грошах. Іноді цю монетку “заговорюють” на фінансовий успіх.

Ідея купити щось, віддавши всі свої заощадження, сама по собі не є особливо вдалою з погляду фінансів. З цим не сперечатимуться ні містики, ні скептики. Хіба що останні, швидше за все, зневажливо пирхнуть, коли перші нагадають ще й про те, що гроші мають певну енергетику, тому повністю скидати з рахунків езотеричний підтекст тут не варто.

Виходячи з нього, прогнозовані фінансові труднощі у разі купівлі одягу на останні гроші пояснюються тим, що людина просто втрачає енергію грошей.

Exit mobile version