Феншуй цього робити справді не радить. Вважається, що енергія, яка циркулює в людському тілі, легко витікає через двері, поки ми спимо. А скандинави та слов’яни вважали двері порталами в інший світ. Уві сні душа може вийти за двері, заблукати і не знайти дорогу назад.
Крім того, двері відчиняють ворота у темний світ, звідки можуть прийти злі сутності та заволодіти душею сплячого. Перша ознака, що вас ночами турбують ці самі сутності, – кошмарні сни, ви весь час прокидаєтеся, а вранці почуваєтеся розбитим.
Психологи ж кажуть, що багато хто воліє весь час тримати двері у полі зору, навіть уві сні. Це дозволяє почуватися комфортніше – ногами у двері.
А народні забобони свідчать, що ногами у двері виносять покійників. І спати в такому становищі означає накликати смерть. Втім, єдина причина пересунути ліжко так, щоб спати головою до дверей – ваш власний комфорт.
Не можна спати навпроти дзеркала
У спальні не радять вішати дзеркала: вважається, що спляча людина не повинна відображатись у дзеркалі, інакше бути біді. Це може негативно вплинути на сімейні стосунки. Якщо вам так необхідно дивитися на своє відображення вранці, повісьте дзеркало всередині шафи (на внутрішній стороні дверцят), так ви зможете дотриматися правил і задовольнити свої бажання.
Не можна ставити у спальні кімнатні рослини
А це правда. Вдень квіти трудяться нам на благо: виробляють кисень, очищають повітря. Увечері ж, коли сонячного світла немає, рослини дихають так само, як і ми, споживаючи дорогоцінний кисень. Так що або кватирку відкрийте, або квіти доведеться видворити назовні. До речі, букети у спальні теж тримати не варто. Через сильний аромат ви ризикуєте заробити головний біль і не виспатися.
Не можна спати головою до вікна
Цей забобон росте звідти ж, звідки прикмета про двері. Якщо ногами до дверей, то головою до вікна, логічно ж! За прикметами у вікна ночами любить заглядати погань, забираючись у голову до людини. Однак єдиний реальний ризик, якому ви себе наражаєте, засинаючи головою до вікна, – це замерзнути через протяг, а феншуй рекомендує просто не ставити ліжко на лінії ліжко – вікно
Не можна спати при світлі
Це зовсім не марновірство. Це медичний факт: спати треба у повній темряві. Якщо в кімнаті є джерело світла чи спальня освітлена через вуличні ліхтарі, в організмі порушується вироблення мелатоніну, гормону сну. Через це ми відчуваємо себе втомленими та розбитими вдень. І навіть їсти починаємо більше, щоб допомогти організму впоратися зі стресом.
Не можна спати в одязі
І це твердження має чимало наукових обгрунтувань. Насамперед, коли ми спимо голяка, краще виробляється гормон мелатонін: він допомагає зберігати молодість, знижує гормон стресу кортизол, покращує вигляд шкіри та волосся. Крім того, сон стає глибшим, а у чоловіків, які воліють обходитися без одягу, покращується якість сперми.
Теорія великого вибуху
У високолобого всезнайки Шелдона із серіалу теж є думка з цього приводу. Треба сказати, цілком науково обґрунтоване — як інакше, адже це ж Шелдон. Він дохідливо пояснив Пенні, що ліжко має бути завжди орієнтоване узголів’ям від дверей. Люди раніше так захищали себе від розбійників та хижаків: при спробі схопити людину за ноги та витягти з ліжка той прокидався та міг відбитися від нападника.