Вівторок, 24 Вересня

Можливо, в дитинстві вам доводилося чути, що якщо носити важке, то може розв’язатися пупок. Погодьтеся, було б цікаво дізнатися, чи можлива така подія в реальному житті, чи розв’язаний пупок існує лише на словах.

Звідки походить вираз про розв’язаний пупок

Насправді, «приказка», якщо можна її так назвати, про розв’язаний пупок і тяжкості з’явилася не просто так – багато років тому вона використовувалася для позначення пупкової (або зовнішньої) грижі.

Справа в тому, що в ділянці пупка розташовані слабкі м’язи черевної стінки. Їхні краї можуть розходитися, тим самим звільняючи місце для грижі. Вважається, що така проблема, у тому числі, виникає через підняття тяжкості людиною, яка приділяє недостатньо уваги фізичній активності та, відповідно, м’язи якої погано працюють. 

Коли хтось піднімає важкі предмети, у черевній порожнині створюється підвищений тиск, що провокує появу грижі.

Чи може пупок розв’язатися насправді

Якщо говорити про тих людей, які живуть нині, то ні, така ситуація виключена, оскільки після народження немовляти пуповину не перев’язують, а затискають та обрізають.

Раніше пуповина насправді могла розв’язатися, після чого була кровотеча, оскільки вона була пов’язана з артеріями дитини. Втім, відбувалися такі події надзвичайно рідко.

Exit mobile version