Неділя, 29 Вересня

Для закваски рекомендується вибирати пізні сорти білокачанної капусти. Інші вважаються непридатними для цієї справи. Але крім савойської, пекінської, брюссельської та інших видів капусти існує ще й яскрава капуста. Її ще називають фіолетовою. Чи можна її квасити?

Капуста червонокачанна

Від своєї найближчої родички вона відрізняється не лише кольором та вмістом корисних речовин. До її складу входить більше мінеральних речовин, вітамінів, а також антоціану, що дає той особливий яскравий колір. Ця ж речовина робить фіолетову капусту трохи гострішою.

Кажуть, що квашена червонокачанна капуста ще смачніша, ніж у свіжому вигляді. Вона виходить не така жорстка, соковитіша і пікантніша.

Для приготування потрібно:

  • 3-3,5 кг капусти;
  • 2 середнього розміру моркви;
  • 25 г солі на кожен кілограм капусти.

Як готувати

  1. На цьому етапі нічого унікального не відбувається. Качани миють, ріжуть, шаткують. Очищену сиру моркву труть на великій тертці.
  2. Беремо відповідну ємність, шарами вкладаємо капусту, моркву, додаємо сіль.
  3. Потім перемішуємо овочі, легенько приминаючи і залишаємо на 20 хвилин, щоб пустили сік.
  4. Далі викладаємо заготівлю в трилітрову банку, ущільнюємо, заливаємо соком, що утворився, і при необхідності доливаємо холодний розсіл. Для приготування на 250 мл кип’яченої води беруть 1 ч. л. солі.
  5. Процес бродіння може зайняти 3-5 днів, і коли перестане утворюватися піна, можна додати ягоди журавлини або брусниці, насіння кропу і навіть горіхи.
  6. Після цього банку прибирають для зберігання прохолодне приміщення.

Смачного!

Exit mobile version