Субота, 16 Листопада

Літо – час квашених огірків. Їх люблять та готують практично всі. А ось помідори не отримали такої честі. І зовсім дарма! Ви здивуєтеся, дізнавшись, що вийде, якщо заквасити помідори. Це не тільки незвичайна, але й напрочуд смачна заготівля, яку можна зберегти на зиму в квартирі. А якщо у вас є підвал, то не знадобиться навіть закочувати.

Як сквасити помідори: алгоритм дій

Помідори квасяться так само, як і огірки.

  1. На дно ємності кладеться часник, кріп, перець горошком. Зверху укладаються помідори до середини ємності. Потім знову шар із часнику, кропу, перцю. І знову помідори. Зверху кладеться листя хрону. 
  2. Наливається розсіл (має покрити хрін). Зверху укладається марля, на неї насипається гірчиця тонким шаром. Помідори притискаються тарілкою або кришкою, на яку встановлюється вантаж. Місткість відправляється в тепле місце для сквашування.
  3. Коли помідори сквасяться, їх перекладають у банки. Розсіл із зеленню та спеціями доводиться до кипіння і кип’ятиться 2–3 хвилини.
  4. Помідори заливаються і залишаються на 5-7 хвилин у гарячому розсолі.
  5. Після цього розсіл потрібно злити з банок, процідити, перелити в чисту каструлю, знову закип’ятити. Залити окропом банки та закатати. Перевернути і дати охолонути. Така заготівля зберігається у квартирі.

Що потрібно знати

  • Квасити можна у будь-якій ємності. Це може бути скляна банка, емальована каструля, пластикове відро або дерев’яна бочка.
  • Розсіл готується з розрахунку 2 столові ложки солі без гірки на 1 літр води.
  • Деякі господині додають у розсіл цукор (1 ст. л. на 1 л води). Але пам’ятайте, що цукор прискорює бродіння, тому що він є живленням для молочнокислих бактерій.
  • Час сквашування залежить від температури у приміщенні. Чим тепліше, тим швидше помідори сквасяться. У теплі вистачає 3-4 дні, у прохолоді процес може розтягнутися на тиждень і більше.
  • Якщо у вас є підвал, можна не квасити помідори в теплі, а одразу ж винести у підвал. У холоді молочнокислі бактерії працюють повільно. Помідори будуть готові приблизно за 2 місяці. У цьому випадку можна не возитися з банками та закочуванням. Зате взимку у вас буде смачна, ароматна та дуже корисна заготівля.
  • У класичному рецепті при квашенні додається часник, перець горошком та кріп. Це обов’язковий набір. Але можна експериментувати, щоб отримати більш насичений смак та аромат. Наприклад, томати чудово поєднуються з базиліком.
  • Також можна додавати листя вишні, дуба, смородини та будь-які інші трави та спеції, які вам подобаються.
  • Для квашення слід вибирати помідори щільні, з міцною шкіркою. Це зазвичай сорти для консервування. Ніжні плоди салатних сортів будуть надто м’якими, тому «розповзатимуться» в руках. Якщо у вас тільки салатні сорти, спробуйте квасити їх недозрілими.
Exit mobile version