Літо – час квашених огірків. Їх люблять та готують практично всі. А ось помідори не отримали такої честі. І зовсім дарма! Ви здивуєтеся, дізнавшись, що вийде, якщо заквасити помідори. Це не тільки незвичайна, але й напрочуд смачна заготівля, яку можна зберегти на зиму в квартирі. А якщо у вас є підвал, то не знадобиться навіть закочувати.
Як сквасити помідори: алгоритм дій
Помідори квасяться так само, як і огірки.
- На дно ємності кладеться часник, кріп, перець горошком. Зверху укладаються помідори до середини ємності. Потім знову шар із часнику, кропу, перцю. І знову помідори. Зверху кладеться листя хрону.
- Наливається розсіл (має покрити хрін). Зверху укладається марля, на неї насипається гірчиця тонким шаром. Помідори притискаються тарілкою або кришкою, на яку встановлюється вантаж. Місткість відправляється в тепле місце для сквашування.
- Коли помідори сквасяться, їх перекладають у банки. Розсіл із зеленню та спеціями доводиться до кипіння і кип’ятиться 2–3 хвилини.
- Помідори заливаються і залишаються на 5-7 хвилин у гарячому розсолі.
- Після цього розсіл потрібно злити з банок, процідити, перелити в чисту каструлю, знову закип’ятити. Залити окропом банки та закатати. Перевернути і дати охолонути. Така заготівля зберігається у квартирі.
Що потрібно знати
- Квасити можна у будь-якій ємності. Це може бути скляна банка, емальована каструля, пластикове відро або дерев’яна бочка.
- Розсіл готується з розрахунку 2 столові ложки солі без гірки на 1 літр води.
- Деякі господині додають у розсіл цукор (1 ст. л. на 1 л води). Але пам’ятайте, що цукор прискорює бродіння, тому що він є живленням для молочнокислих бактерій.
- Час сквашування залежить від температури у приміщенні. Чим тепліше, тим швидше помідори сквасяться. У теплі вистачає 3-4 дні, у прохолоді процес може розтягнутися на тиждень і більше.
- Якщо у вас є підвал, можна не квасити помідори в теплі, а одразу ж винести у підвал. У холоді молочнокислі бактерії працюють повільно. Помідори будуть готові приблизно за 2 місяці. У цьому випадку можна не возитися з банками та закочуванням. Зате взимку у вас буде смачна, ароматна та дуже корисна заготівля.
- У класичному рецепті при квашенні додається часник, перець горошком та кріп. Це обов’язковий набір. Але можна експериментувати, щоб отримати більш насичений смак та аромат. Наприклад, томати чудово поєднуються з базиліком.
- Також можна додавати листя вишні, дуба, смородини та будь-які інші трави та спеції, які вам подобаються.
- Для квашення слід вибирати помідори щільні, з міцною шкіркою. Це зазвичай сорти для консервування. Ніжні плоди салатних сортів будуть надто м’якими, тому «розповзатимуться» в руках. Якщо у вас тільки салатні сорти, спробуйте квасити їх недозрілими.