Субота, 23 Листопада

Якщо ви маєте намір виручити близьку людину, яка потрапила в складну ситуацію, позичивши їй N-ну суму грошей, зробіть це правильно, щоб не втратити кошти і залишитися в добрих стосунках.

Говоріть так, тільки якщо ви дійсно готові

Пам’ятайте, відмова на прохання дати гроші у борг не робить вас поганою людиною – навпаки, якщо ви задовольните прохання тоді, коли у вас немає такої можливості, ви ризикуєте відчути себе скривдженими, це означає, що стосунки зіпсуються ще до того, як товариш поверне вам взяту у позику суму.

Якщо ви не готові видати кредит, то й скажіть: «Я радий би допомогти, але зараз у мене немає грошей».

Визначте точні терміни погашення боргу

Забудьте про вираз «Віддаси, коли зможеш». Натомість обговоріть ситуацію, що говориться, на березі – коли, з якими відсотками та якими частинами ви отримаєте свої гроші назад.

Укладайте письмовий договір

Фахівці радять укладати договір навіть для невеликих сум – це можна зробити самостійно, а от коли йдеться про великі вкладення, варто звернутися до юриста. 

Не дозволяйте позичальнику пропускати останній термін платежу

Прощати прострочення не варто. У цьому випадку рекомендуємо повернутись до попереднього пункту – договору – і прописати в ньому штраф за несвоєчасний платіж.

Щоб не пошкодувати, що одного разу ви виступили в ролі банкіра, встановіть період, коли позичальник може повернути гроші без штрафу, а якщо він давно пройшов, а ваш приятель, як і раніше, не виходить на зв’язок, подумайте над тим, щоб вирішити питання в суді.

Exit mobile version